Щоб відкрити квітковий бізнес насамперед необхідно знайти маленьку палатку або ларьок на жвавій території, тобто на ринку, базарі чи на великому жвавому перехресті бажано в центрі міста. Там постійний потік людей, яким рано чи пізно доведеться скористатися вашими послугами.

Якщо ви хочете відкрити квітковий бізнес, варто для початку скласти ретельний бізнес-план, в якому детально розписати по пунктах ваш бюджет і можливості. В основному новачки віддають перевагу менш ризикованим шляхам, і менш прибутковим. Вони намагаються робити відкрити невеликі намети, і роблять замовлення у оптових підприємців маленькими партіями, але кожен день. Проте скрізь існує ризик неякісного товару - поламані стебла, мляві бутони. Купуючи товар невеликими партіями, не вийде переглянути кожну квітку окремо. Та й зберегти їх не вийде більше трьох днів, тому намагайтеся замовляти якісний товар. Замовили неякісний товар - втратили грошики. Бізнесменам варто обмежити величезний асортимент. Почніть з самих затребуваних квітів: гвоздик, троянд і хризантем. Така намет може в день приносити до 400 доларів, а якщо відкрити великий павільйон, то на це знадобляться серйозні витрати, але на ній можна заробляти до 2000-3000 тисяч доларів на день. Все залежить від асортименту і можливостей, з якими ви віддасте перевагу зіткнутися. На території павільйону повинні бути місця під склад і для торгових місць, тому що для зберігання квітів знадобиться деяке обладнання, а на ньому постарайтеся не економити.

Якщо ви вирішили відкрити квітковий бізнес, в павільйоні або салоні необхідно буде встановити кондиціонер і поставити холодильну камеру, так як квітам необхідна конкретна температура. На таку комфортабельність доведеться витратити ще пару тисяч доларів. Також необхідно придбати стелажі, на яких будуть розташовуватися вази з квітами (один стелаж коштує близько 100 доларів) і звичайний стіл і стілець для флориста (це і буде його робочим місцем і обійдеться десь у 500 доларів), а також різні матеріали для упаковки кольорів.

При відкритті квіткового бізнесу потрібно з усією серйозністю підійти до вибору флориста.


Його головне не переоцінити. На жаль, знайти хорошого флориста зараз нелегко, тому що навчання цьому мистецтву тільки в Москві коштує близько 1000 доларів. Якщо в цей бізнес ви прийшли за своїм бажанням, то можна постаратися і пройти навчання самому. Після курсів зможете самі вибирати якісний товар і контролювати послуги флориста.

Перед тим як відкрити квітковий бізнес або розширити вже наявний, потрібно провести оцінку можливостей вашого приміщення для торгівлі. Якщо площа вашого магазину дозволяє, то можна зайнятися продажем квітів у горщиках, а також різними підгодівлями, добривами і керамікою. Коли всі комплектуючі вже куплені, пора зв'язуватися з виробниками і виходити на імпортерів.

При відкритті квіткового бізнесу потрібно пам'ятати, асортимент квіткового магазину повинен значно відрізняться від намету. Необхідно відмовитися від дешевих квітів, тому що клієнт з невеликими фінансами салони не відвідують. Конкуренція росте для покупців з середньою платоспроможністю разом із запитами клієнтів, тому необхідно налагодити якісне обслуговування і сервіс.

Повернути витрачені гроші можна протягом двох років. Якщо дозволяють фінанси можна відкрити ще пару точок з квітами, такі ж з якихось й починали свій бізнес, вони допоможуть покрити витрати різних накладних та декларацій.

Якщо плани зовсім "наполеонівські", то можна купити земельну ділянку і вирощувати квіти в теплицях. Через пару років вас стануть називати квіткової королевою або королем.