За статистикою, завершальним етапом рясної обідньої трапези для більшості людей служить чашка міцної ароматної кави. Таким чином, як вважають багато, людина досягає найвищої точки задоволення від процесу поглинання їжі.

Насправді ж кави, що вживається після прийому жирної їжі, яка часто є головною складовою обіду, не найкращим чином відбивається на здоров'ї людини. В даному випадку цей напій ще більш підсилює той негативний ефект, що завдають живому організму калорійні продукти харчування.

Принаймні, саме такої точки зору дотримуються канадські вчені. Свою позицію вони пояснюють наступним чином: як відомо, після прийняття жирної їжі рівень цукру в крові різко підвищується, а якщо він запиває свій обід кави, цей показник збільшується вдвічі. Причому дані коливання стосуються як здорових людей, так і тих, хто відноситься до групи людей з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету.

Результати проведеного фахівцями дослідження показали, що насичені жири створюють перешкоди для нормального засвоєння організмом людини глюкози з крові , при цьому напої, що містять кофеїн, сприяють ще більшого погіршення даного процесу.


Враховуючи такі стрибки рівня цукру в крові людини, які набувають частий характер, з часом це починає згубно позначатися на роботі всього організму.

За підсумками експерименту було встановлено, що ласий обід сприяє збільшенню рівня цукру в крові повністю здорової людини на 32%. Ще більш шокуючими виглядають інші цифри: у тих волонтерів, які протягом п'яти годин після вживання калорійної трапези випивали дві чашки міцної кави, даний показник збільшувався на 65%! З цього випливає, що жирна їжа здатна впливати на роботу організму протягом кількох годин. На думку фахівців, подібний ефект пояснюється тим, що жир і кофеїн, що діють разом, сприяють порушенню комунікативних зв'язків між шлунком і підшлунковою залозою. Як наслідок, рівень вмісту цукру в крові після їжі знижується більш повільними темпами, значно відрізняючись від необхідної норми.

Тому вчені настійно рекомендують всім людям, а особливо тим, що знаходяться в групі підвищеного ризику розвитку цукрового діабету, знизити вживання кави і жирних м'ясних продуктів, а також геть відмовитися від вельми шкідливої для здоров'я їжі швидкого приготування.