Останнім часом японська тематика і різні віяння зі Сходу знаходять все більшу популярність на Заході. Дієтологія в цьому питанні не стала винятком. Однією з модних дієт, які прийшли до нас з Японії, стала дієта Окінави.

Ця дієта носить назву однойменного острівного архіпелагу. Ефективність даного керівництва по схудненню підтверджується наочним прикладом: жителі Окінави в переважній більшості не мають проблем з зайвою вагою, а середня тривалість їх життя за статистикою - 86 років.

Особливості дієти

Дієта Окінави відноситься до категорії низькокалорійних. Її принцип заснований на вживанні переважно нежирної вегетаріанської їжі. За статистикою, окинавци вживають на 20% менше калорій, ніж інші жителі Японії.

Для того, щоб правильно організувати раціон харчування відповідно до даної дієтою, необхідно точно розрахувати кількість калорій в щодня споживаних продуктах.

Як приклад призведе спосіб розрахунку щільності сметани 25% жирності. У ста грамах такої сметани міститься 247 ккал. Відповідно, її щільність становить 247/100 = 2,47.

Зрозуміло, пріоритет у харчуванні віддається продуктам з найменшою щільністю.

Меню дієти тривалістю 4 тижні

У період дієти Окінави передбачається чотириразове харчування:

  • сніданок,
  • легкий перекус,
  • обід
  • вечерю.

Причому, раціон умовно ділиться на чотири основні групи продуктів.


До першої, пріоритетною, відносяться продукти легкої категорії (щільністю до 0,7): помідори, морква, спаржа, цитрусові, яблука, брокколі. Їх можна споживати практично в будь-якій кількості.

Друга група включає напівлегкій продукти (від 0,8 до 1,5 щільності): картопля, біла риба, рис, курка, індичка, стручкова квасоля. У помірних порціях вони цілком припустимі.

Продукти третьої категорії щільністю від 1,6 до 3: лосось, тунець, нежирне м'ясо, морозиво слід вживати рідко.

І, нарешті, необхідно майже виключити з раціону групу "важких" продуктів: шоколад, цукерки, вершкове масло, борошняні вироби.

Порції складаються виходячи з наступного принципу : три частини з легкої і напівлегкій групи продуктів і тільки одна частина - з середнього або важкого групи.

Типове меню в європейській версії:

Сніданок: хліб з борошна грубого помелу, нежирний сир, зелене яблуко, зелений чай

Перекус: фрукти

Обід: риба, темний рис, овочі на пару, тофу, апельсин або грейпфрут, зелений чай

Вечеря: 100 г темного рису, овочі на пару у великій кількості, тофу. Десерт - фрукти, дві столові ложки морозива.

Протипоказання до дієти

У дієти є протипоказання: не рекомендується її дотримуватися при активній фізичному навантаженні, а також під час вагітності та лактації.