Теперішня сучасне життя відрізняється швидкістю і напруженістю. Нерідко, на багато що просто немає часу. Хочеться щоранку, щоб сніданок хоч хто-небудь приносив прямо в ліжко, та з гарячим хлібом, маслом і міцним ароматною кавою. Краще й бути не може! Але йти в магазин за булочками в 5-6 ранку - це марно, тому що там залишаться тільки вчорашні, та й де знайти такий магазин, який працюватиме в такий час. Висновок такий - необхідно вибрати і купити хлібопічку.

Пекаря пече не тільки хліб, але ще булочки і батони. Урізноманітнити хлібну випічку ви можете вже самі, додаючи улюблені інгредієнти, наприклад, родзинки, мак, кмин, корицю, горіхи, курагу, чорнослив і так далі. А найголовніше те, що свіжий і смачний хліб завжди під рукою. Не потрібно нікуди бігти, просити пом'якше і поровнее буханець.

Як вибрати хлібопічку за основними функціями

У кожної хлібопічки є програми випічки (від 3 до 17), температурний режим і таймер.

Безумовно, кожна піч обладнана деякими найважливішими функціями, наприклад, підсмажити кірочок, яка буває трьох видів - світла, середня і темна. Заміс тіста вибирається виходячи з консистенції тесту (густе чи не дуже, дріжджове і не дріжджове тісто. Багато печі (це стосується не найдешевших хлебопечей) оснащені такою функцією, як прискорена випічка та випічка хліба з м'якою серединою або з хрусткою скоринкою. Такий режим спечёт хліб всього за пару годин.

Як вибрати пекарів по додатковим функціям

Додаткові функції існують не у всіх дешевих грубок. Чим дорожче піч, тим її функції різноманітніше: можна пекти кекси, паски, чорний хліб, солодкі булки з різноманітними начинками і всілякі хліба. Хлібопічки всі без винятку печуть хліб, а які зробити в нього добавки, вирішуйте самі.

Якщо у вас проблеми зі шлунком, то вам необхідно випікати і хліб з висівок. Це добре відбитися на вашому самопочутті.

Також людям, які хворіють на цукровий діабет, потрібно вживати безглютеіновую випічку. Хлібопіч пече хліб з рисового і гречаного борошна, яку дуже легко і просто зробити самим. Візьміть кавомолку і подрібніть в ній звичайну рисову і гречану крупи.

У сім'ях, де є діти, зазвичай печуть багато булочок.


Діти без булок жити не можуть. Вони вам будуть щиро вдячні, за такі солодощі. Булочки в хлібопічи ніколи не пригорять, так як випікаються при самій низькій температурі.

Система захисту при виборі хлібопічки

Хлібопічки обладнані захистом від перепаду напруги і перегріву спеціальними пристроями, які після відключення світла можуть працювати деякий час: дешеві моделі - хвилин 5-10, а моделі подорожче - і сорок хвилин. Продовжують свою програму після відключення електрики теж не все хлібопічки, деякі показують, що сталася помилка, і піч не продовжують.

Основні характеристики при виборі хлібопічки

Купуючи хлібопічку, зверніть увагу на потужність, габарити, вага і корпус. Важити такий апарат може від 5 до 8 кілограм, а потужність коливається від 400Вт до 850Вт. Пам'ятайте, чим вище потужність хлібопічки, тим швидше вона працює, але платити за неї ви будите більше, так як збільшується витрата електрики.

Заздалегідь підготуйте місце для зберігання хлібопічки, тому як діставати з нижніх і віддалених полиць її кожен день, напевно, не сильно зручно. Звичайно, чим менше габарити пристрою, тим краще. Але піч повинна бути оснащена всіма потрібними, захисними і додатковими функціями, тому така буде коштувати набагато дорожче.

Корпус хлібопічки може бути пластиковий - він не такий міцний і від невеликого удару може лопнути, а на нержавіючому корпусі - постійно залишаються жирні плями від пальців, тому його постійно доводиться ретельно мити і натирати.

Таймер і диспенсер при виборі хлібопічки

На будь хлібопічці є таймер, який працює від 10-15 годин. Завдяки таймеру, прийшовши з роботи у вас, на столі буде свіжий хліб. Одні вибирають апарати, що б в них був вбудований диспенсер. Він повністю бере всю роботу на себе по додаванню всіляких добавок, тому вручну це робити не варто, а інші самі засипають добавки, коли про це повідомить сигнал на хлібопічки, внаслідок цього від диспенсера можна відмовитися.

Вибирайте хлібопіч найбільш відомих фірм, і зверніть увагу на гарантійний термін, він не повинен бути менше року. Вдалої покупки!