Бамбук - унікальна рослина. Він відноситься до сімейства "злаки", а також є найвищою травою в світі, яка, до того ж, ще й дуже швидко зростає. Бамбук воістину універсальна рослина, що застосовується в їжу і використовується для виготовлення предметів побуту, музичних інструментів та паперу, а також в якості будівельного матеріалу.

Бамбук користується популярністю як у садівництві, так і кімнатному рослинництві, адже він є вічнозеленим рослиною, що володіє різноманітними формами і відтінками. Однак йому потрібно забезпечити правильний догляд. Далеко не всі власники цієї рослини, яких з кожним днем стає все більше, знають, як це зробити.

Якщо говорити про бамбуку, який вирощується в садах, то потрібно зазначити, що догляд за ним - це клопітка заняття . Ускладнюють завдання холодні зими. Пагони витримують без укриття температуру до 18-20 градусів нижче нуля. Тому пагони замерзають у холодну пору року. Спростити догляд за бамбуком можна, вкриваючи його лапником або опалим листям. Або ж вирощуючи його в контейнері, який на зиму заносити в приміщення. Визначити, правильно ви доглядаєте за рослиною чи ні, дуже просто. Індикатором правильного догляду за бамбуком є стан його листя. Якщо листя скручуються або жовтіють, то це говорить про недостатню кількість вологи або її надлишку.

Другий складністю в догляді за бамбуком може стати агресивність рослини.


Якщо ви не будете обмежувати його зростання, то в дуже незабаром рослина займе весь вільний простір. Щоб цього не допустити, потрібно обмежувати ріст бічних коренів. Для цього можна вирити траншеї, стінки яких зміцнити пластиком. Саме ця перешкода не дозволить рослині пускати коріння вбік, що значно полегшує догляд за бамбуком.

Вибір місця для посадки бамбука дуже важливий, ніж більш ретельно ви продумаєте його, тим простіше вам буде доглядати за ним. Рослина має бути постійно забезпечено вологою, але при цьому вода не повинна застоюватися. У перший рік після посадки землю удобрювати не потрібно. У наступні роки для догляду за бамбуком його потрібно удобрювати складом, що містить фосфор, азот, калій.

бамбук для правильного догляду потрібно забезпечити достатнє освітлення і достатня потрапляння прямих променів.

Надати бамбуку форму досить просто. Якщо ви відріже верхню частину, то він перестає рости в висоту, але буде відрощувати листя. Якщо рослина має багато бічних гілок, то їх теж можна обрізати і вони перестануть відростати. При такому догляді рослина буде мати вигляд дерева. Якщо ви дасте бамбуку можливість рости вільно, то зможете отримати щільну загорожу.