Незрівнянна Мерилін Монро вважала, що кращі друзі дівчини - діаманти. Втім, вона не цуралася та іншими дорогоцінними каменями, як і багато красуні, які обожнюють блиск. Скарби приваблювали людей завжди: до них прагнули шукачі пригод і пірати, нам ними чахли багаті скупердяї, ними надихалися імениті кутюр'є.

Особливо чарівними "камінчиками" споконвіку вважалися корали. Уособлюють собою літо, море і сонце, вони прикрашали собою ювелірні вироби найвідоміших фірм світу.

Незважаючи на особливу популярність коралів вчені так досі і не змогли визначити справжню етимологію їх назви.

Одні думають, що воно походить від грецького слова koraillon, що означає твердий вапняний скелет коралових тварин . Інші, що від словосполучення kura halos, що позначає морських фей, так як коралові гілочки трохи схожі на мініатюрні фігурки. Треті взагалі вважали досить імовірним походження від єврейського слова goral або "камінь-жереб".

Корали мешкають на глибині від трьох до трьохсот метрів у водах Японії, Тайваню, північно-східній Австралії, Малайського архіпелагу, в Червоному і Середземному морях, в Біскайській затоці, біля Канарських і Мідуейскіх островів, біля берегів Сардинії, Тунісу, Алжиру, Югославії та Туреччини. Одним з найяскравіших чудес природи є коралові рифи і атоли Південного моря чи Австралії. Незважаючи на їх красу використовувати ці корали як матеріал для прикрас все ж не можна. Для цих цілей куди більше підходять такі корали, як: corallium rubrum або corallium japonicum.

Як і перли, вони належать до органічних матеріалами і теж на 90 відсотків складаються з вуглекислого вапна. Парадоксальний той факт, що прекрасні перлів і яскраві корали народилися з настільки непоказного матеріалу. Втім, це зайвий раз доводить, що природа не робить помилок. Людині ж необхідно лише вміти користуватися її дарами.

Взагалі корали - це продукт крихітних живих істот, які оселилися на глибині теплого моря у великих колоніях. Спочатку поліпи виділяють особливу вапняну субстанцію, з якої потім формуються коралові гілки. З їх найбільш товстих частин добувають цінну сировину для прикрас, пірсингу, великих коралових намистин і різьблених виробів.

Ламкі коралові дерева зазвичай дістають з морського дна за допомогою мереж. Оскільки першокласні корали - велика рідкість, сьогодні перейшли до більш щадним методам і використовують нирців, щоб дістати на світло денне чутливі коралові гілки.


Після чого їх очищають, сортують і обробляють за допомогою пив, ножів, напилків і свердел. До речі, корали майже не посмикати огранюванні: такі вони тендітні.

Необроблені корали матового кольору. Свій красивий блиск вони отримують завдяки поліруванню.

Корали можуть бути не обов'язково червоними, навіть якщо червоний колір є для них типовим. Також вони можуть бути всіх відтінків білого, синього, коричневого і навіть чорного.

Самими модними є корали червонуватих тонів: від блідо-рожевого і лососевого до глибокого темно-червоного кольору. Коли вставки з них прикрашають золоті сережки і золоті підвіски, елітні дорогі годинники та інші ювелірні вироби та прикраси, жоден поважаючий себе модник не пройде повз таку "дрібнички".

Дуже рідкісними є вставки з синіх коралів. Особливо дорогим вважається блідо-рожевий колір, його ще називають "шкіра ангела". Відомими є і насичено-червоні японські Моро-корали, блідо-рожеві Боке і червоні Сарди.

Шанувальникам прикрас з коралів варто пам'ятати про те, що корали потрібно дбайливо зберігати і час від часу очищати за допомогою вологого, м'якого хустки. Не турбуйтеся, якщо поверхня все-таки подряпалася, легко відполірувати її зможе ювелір.

Більш демократичними за ціною є кореневі і пінисті корали. Кореневі корали - самостійна різновид коралів, що представляє собою кораловий кущ.

Ювелірні вироби з ними часто зустрічаються в торгівлі, важче, ніж кореневі корали, і трохи дорожче. Обидва ці види надходять в торгівлю в достатній кількості з країни вранішнього сонця. Кажуть, саме в Японії вони користуються найбільшою популярністю.

Історично склалося, що корали використовують в прикрасах і в якості захисних каменів. Червоні корали вважають талісманом, що захищає від злих духів. Багато хто думає, що цим "камінцях" властиво зменшувати напругу і страх, допомагати при проблемах в сімейному житті.

До речі, корали дуже сприятливо діють на шкіру і взагалі поліпшують самопочуття того, хто їх носить. Ось чому, набуваючи красиві "камінчики", ви не тільки прикрашаєте себе, а й приносите користь своєму здоров'ю.