Спочатку біжіть у відділення міліції, у введенні якого знаходиться те місце, де втратили паспорт. Якщо прийдете в за місцем проживання, то вас загорнутий. Якщо не знаєте куди бігти, телефонуйте черговому у районне управління внутрішніх справ, скажіть йому де втратили, він скаже куди йти.

Ну або скажіть, що вдома втратили. Там вам потрібен дільничний, ви напишете заяву. Вам дадуть талончик, що заяву прийняли. Запитайте, коли можна буде отримати відмову про порушення кримінальної справи, вам дадуть телефон куди дзвонити і запитувати.

Тепер, щоб не витрачати даремно час, йдіть і сфотографуйте. У фотосалонах вони в курсі скільки і яких.

І в ощадбанк, платите 100 рублів, здається, за відновлення паспорта. В ощадбанку є бланки, заплатите 10 рублів за нього і вам тільки треба буде прізвище та адресу вписати.

Коли вам по цьому телефону скажуть "приходьте, забирайте", йдете знову туди ж, швидше за все до секретаря, він вам дасть відмову.

З цією відмовою йдіть в те місце, де дають довідки про прописку. При собі мати сведетельствует про шлюб, якщо є. Там вам повинні дати довідку про прописку, картку та довідку про громадянство. Довідку про громадянство можуть і не дати, вона не завжди потрібна, вони там знають.


Запитайте їх, адреса паспортно-візового відділу (там де паспорти дають) і коли вони там приймають по втраті.

З усіма цими документами йдіть в паспортно-візовий відділ, візьміть з собою папір і ручку. Займіть чергу і шукайте де-небудь на стіні зразок заяви для потеряшек. Напишіть там все як було! А не просто "де втратив не знаю", інакше будете переписувати. Його розглядатимуть на комісії з призначення штрафу.

З усім цим заходите в кабінет, віддаєте: фотографії, довідку про прописку, картку, довідку про громадянство (якщо дали), квитанцію про оплату відновлення паспорта та заяву. Вас покартають, скажуть, коли на комісію і коли дзвонити і дізнаватися про паспорт. Запишіть телефон куди дзвонити!

На комісії я не був, не знаю. Мені просто прислали поштою сповіщення про штраф.

З цим повідомленням йдемо в ощадбанк, платимо штраф, квитанцію несемо в паспортно-візовий відділ. Дивіться уважно! Там є термін з оплати штрафу, не тягніть! Якщо не принесете квитанцію до цього терміну (навіть якщо паспорт не зроблять ще), можуть бути серйозні проблеми.

Коли вам скажуть, що паспорт зроблений, приходьте і забирайте.