Взимку, пуховик - це незамінна і сама універсальна річ, яку полюбила більша частина людства.

Пух - це натуральний теплоізолятор, який використовується в будь-яку погоду. Він є цінним шаром оперення птиці (качки або гуски), який володіє рідкісними властивостями: дуже легкий, пропускає повітря, тримає тепло. Одяг з натуральним пухом тепла, зручна і надовго зберігає прекрасний вигляд, а ось дублянки і шуби вкрай незручні і через час починають затиратися і втрачати первісний вигляд особливо після сильного дощу. Тим не менш, настає той час, коли пуховик потрібно випрати. І ось після даної процедури пух всередині може збитися, і пуховик втратить свій вигляд. Як же відновити пуховик після прання?

Як відновити пуховик після прання за допомогою тенісних кульок

Після того, як ваш улюблений пуховик був схильний пранні, його необхідно привести в нормальний вигляд, тобто розрівняти пух. Перевіреним способом є прання пуховика в машинці з додаванням пластмасових тенісних кульок. Такі кульки продаються в спортивних магазинах. Пуховик, разом з кількома кульками, необхідно завантажити в барабан. Таким чином, знаходиться в пуховику пух, буде постійно збивати, а не скочуватися в грудочки, які потім складно розправляти.

Сушити пуховик потрібно далеко від сонячних променів. Під час просушування, його потрібно струшувати, потім вішати на місце і так кілька разів поки не висохне повністю. Тільки таким чином можна його відновити, і пух рівномірно розподілиться по всьому пуховику. Таку процедуру можна повторювати 2-3 рази.

Якщо є можливість не прати пуховик, то краще не періть, тому що через часті прань в пральній машинці псується просочення, яка захищає пуховик від води і вологи.

Як правильно піддавати пранню пуховик

Щоб ваш пуховик мав гарний вигляд, і його не потрібно було відновлювати, не слід: замочувати, відбілювати, прати в порошках, що містять барвники та відбілюючі речовини, піддавати сушці більше, ніж дві доби, сушити на батареї і зберігати в згорнутому вигляді.


Вода при пранні пуховика не повинна бути тепліше тридцяти градусів. Порошок використовувати бажано рідкий.

Правильне зберігання пуховика

Пуховики необхідно зберігати подалі від місць, де скупчується волога і де є гарне провітрювання в розправленому вигляді. Тільки так ваш пуховик буде служити вам довгий час, і його не потрібно буде відновлювати. Зберігати пуховик в згорнутому і вологому вигляді не рекомендується, а також потрібно його зберігати подалі від речей, які мають специфічними запахами. Прибираючи пухова виріб на довгий час, попередньо виперіть і висушіть, користуючись інструкціями. Відновіть всі шви і складки в первозданний вигляд, і тільки потім ховайте в шафу.

Як відновити пуховик без прання

Пух - це органічна речовина, яка має спеціальну обробку. Тому якщо ваш пуховик трохи забруднився його можна не прати, а просто замити теплою водою зі щадними миючими засобами. Так пух НЕ намокне, тому що зверху куртки мається водовідштовхувальне покриття.

Користуйтеся радами за правильної прання та сушіння пуховика, і вам не доведеться бігти в магазин за новим пуховиків.