Буває, що тобі погано.
А буває, що тобі ДУЖЕ ПОГАНО !!!
Тебе захоплює, крутить, ламає, б'є сильне почуття.
Образа, ревнощі, злість від неможливості щось зробити , досада, гнів, незадоволення, страх ..
І ти чітко розумієш якоюсь частиною свого Я, (хоча, звичайно, дуже маленькою), що якщо ти з цим щось не зробиш, то згориш до чортової матері ...

І тоді, досить часто, рухомі цим надривним зсередини почуттям ти починаєш бити і трощити все навколо, утиканої в подушку так сильно, що здається зараз задихнешся, стискаєш до скрипу зуби .. Словом, робиш все, щоб тільки заглушити в собі цей шалений натиск.

І як би безглуздо і дико це не виглядало з боку, з точки зору тіла (тілесної терапії) ти робиш все абсолютно вірно. Ти викидаєш надлишки накопичилася пригніченою енергії за рахунок посилення тілесної реакції. Звільнена ти. І після цього стає легше.

На цьому принципі побудовано тілесної вправу, яке я хотіла б вам запропонувати. Нехай воно буде в скарбничці вашій пам'яті і можливо, коли-небудь, ви їм скористаєтеся.

Ця вправа називається "РАВЛИК"

І немає більш вдалого тілесного вправи, в якому так повно переживались б почуття, приймалися рішення, опрацьовувалася б тіло.

"Равлик" підходить для роботи:

- зі страхами
- тривогою, розгубленістю, занепокоєнням про щось конкретному
- не стабільні емоційним станом
- ревнощами, образою, злістю
- а також будь-яким станом, який ви можете більш-менш диференціювати і одягнутися в якусь якісно-кількісну форму.

Під час виконання вправи постарайтеся, щоб вас ніхто не турбував, і якщо стан дозволяє - увімкніть музику. Підійде, як музика для релаксації, так і що-небудь подінамічнее. Наприклад, шаманська музика або важкий рок.

Встаньте посеред кімнати, твердо упріться ногами в підлогу, злегка попружіньте на ногах, "злийте з землею", уявляючи, що ноги пускають коріння в землю.

Тепер викличте в собі спогади про те, з чим будете працювати. (Почуття, страх, переживання). Якщо цей стан турбує вас прямо зараз - підсильте його, трохи "накрутивши" себе (ми ж всі вміємо це робити - себе накручувати). Постарайтеся відчути в якій частині тіла цей стан відгукується особливо гостро.

Тепер уявіть собі, що цей стан (припустимо, страх) лежить зараз на ваших долонях. Подивіться на свої долоні. Складіть їх човником. Ось - ваш страх .. він лежить на долонях. Що відчуваєте?

Тепер сильно-сильно стисніть кулаки. Стисніть кулаки так сильно, як тільки можете! Так, щоб кісточки побіліли! З усієї сили !!!

Прикладіть кулаки до тієї частини тіла, яка найбільше відгукується на стан, з яким працюєте.


(До голови або до діафрагми, до живота ...)

А тепер, почніть стискатися. Зігніться навпіл, опустіться на підлогу, заверніться максимально сильно, закручуючи тіло так, щоб усередині виявилися кулаки, притиснуті до частини тіла, яка відгукується на проблему ...

скрутіть в равлика !!!

скрутіть так, щоб вам було незручно. Так, наче вас посадили в тісний мішок. Сидіть в такому положенні хвилин на 5. Тобто настільки довго, щоб ви змогли відчути до якої ж міри вас все-таки дісталося цей стан (страх, або щось ще).

Поспостерігайте за собою в скрученому стані. Поспостерігайте за стиснутими кулаками. Ось так, з такою маніакальною завзятістю, десять разів скрутивши себе у вузол, ви втримуєш в собі ЦЕ !!! Цей страх або образу, або ревнощі .. Вам це подобається ???

А тепер почніть розтискати і розкручуватися зі свого незручного становища! Повільно-повільно! Настільки повільно, щоб ваше тіло насолодитися кожним міліметром звільненій м'язи, кожним рухом розслабляються кінцівки. Розслабляйтеся і розгортайтеся! Ви можете "рости" вгору або розповзатися по підлозі, головне, щоб кожен ваш рух було усвідомленим і приносило задоволення. Попутно відстежуй і свої думки. Можливо, по ходу виконання вправи вам прийдуть в голову думки про те, як вирішити свою проблему, що відпустити, а на чому зосередиться.

Якщо ви втомилися полежте нерухомо. І знову продовжите розкриття. Поки ви рухатися не розтискайте кулаки. Вони повинні розтиснутися в найостаннішу чергу!

І, нарешті, повністю розкрившись - повільно-повільно розтисніть кулаки. І уявіть, що випускаєте з них свій стан, страх або проблему. Всі .. її більше немає!

Якщо ви все зробите правильно, на вас накотить блаженне розслаблення і втому. А найголовніше, прийде апатія по відношенню до того почуттю або переживання, з яким ви працювали. І тут найголовніше не почати накручувати себе знову, згадуючи, що все-таки ж боліло, все-таки ж заважало ..., а просто прийняти і повірити в те, що ви можете жити без цієї образи, болю, ревнощів ...

Спробуйте, і ви здивуєтеся, як ефективно це працює!

До речі, ця вправа дуже подобається дітям і може бути використано для зняття дитячого страху або образи. Правда, не раджу робити це з дуже маленькими дітьми, а от починаючи років з 8 - можна.

Олена Шубіна