Всім відомо, що бездоганний макіяж залежить від правильного і грамотного поєднання багатьох деталей його складових. Гармонійне сусідство всіх присутніх на жіночому обличчі косметичних і декоративних засобів - одне з основних завдань на шляху до досягнення максимального ефекту.

Як і в будь-якій справі, в якому важливе значення для подальшого розвитку становить закладений спочатку фундамент, так і в макіяжі основою всього є ідеально підібраний тон особи. Тому до вибору тонального кошти потрібно підходити дуже і дуже відповідально. Враховуючи особливості свого типу шкіри і відтінок обличчя, а також ретельно розглянувши та вивчивши всі запропоновані на косметичному ринку тональні засоби - необхідно вибрати дійсно безпрограшний і ідеальний для вас варіант.

Щоб не наробити дурниць і не помилитися у виборі незайвим буде прислухатися до думки стилістів-косметологів. Звичайно, кожен з них користується своїми хитрощами в тонкощах ідеального нанесення тонуючих засобів. І ці секретні відомості вони ніколи і нікому не розкажуть. Але відносно загальних основ їх думки єдині і не є таємницею.

Такі рекомендації полягають у наступному:

 • Якщо ви є щасливою володаркою нормального типу шкіри особи - то вам можна буде обійтися звичайним косметичним кремом з тонуючим ефектом. І цього буде цілком достатньо, оскільки такий тип шкіри володіє красивим і рівним кольором обличчя від природи. Таким чином, використання зволожуючого крему з легким тонуючим дією не тільки підкреслить бездоганність і ніжність шкіри, додасть їй прозорий і повітряний на вигляд відтінок, але й одночасно збагатить її корисними речовинами. Правда для інтенсивного вечірнього макіяжу такий тип тонування не зовсім підійде.
 • Якщо шкіра обличчя відноситься до жирного типу, то для її тонування найкраще використовувати тональні коштів рідкої консистенції. Як правило, такі засоби або знежирені повністю, або містять досить малу частину жирних інгредієнтів. Основа їх складу - велика кількість дуже дрібної пудри, яка має властивість поглинати надлишки шкірного жиру з поверхні особи. У підсумку шкіра протягом досить тривалого часу залишається матовою, гладкою і рівною.
 • Сухий і чутливій шкірі обличчя найбільше підійдуть звичайні тональні креми. У їх складі міститься відносно збалансоване співвідношення жирних речовин і вологи, нерідко присутні різні поживні вітамінні добавки. Також хорошу дію приносять тональні креми з гіалуронової кислотою, яка сприяє збереженню вологи в шкірному покриві досить тривалий період часу. Ці кошти для тонування особи лягають на шкіру досить щільним шаром, що дозволяє, при необхідності, приховати небажані вади і почервоніння.
 • Зріла шкіра, схильна вікові зморшки утворенням, добре тонується за допомогою рідких тональних кремів більш щільною, густуватої консистенції. Такі засоби, особливо за наявності в їх складі таких допоміжних речовин як хітин і пшеничні білки, здатні значно вирівнювати колір і поверхню обличчя, а також інтенсивно підживлювати шкіру і збільшувати її пружність.
 • Якщо шкіра обличчя має запалений вигляд, широкі грубі пори і схильна гнійничкові утворенням, то найкраще застосовувати для її маскування тональну пудру або компакт-пудру.


  Враховуючи те, що вони містять велику кількість допоміжних пігментів і пудрених частинок, стає можливим покрити шкіру більш щільним шаром. Також незамінним засобом для тонування такої шкіри є спеціальні косметичні продукти, основу яких складають мікроскопічні частинки пудри. Завдяки тому, що дані кошти дуже рівномірно розподіляються по поверхні шкіри, пори стають значно світліше і практично непомітні. Для більшого ефекту губку, за допомогою якої тонуючий засіб буде наноситися на обличчя, слід злегка зволожити.

 • Не варто ігнорувати те, що відтінок вибраного тонального засобу повинен бути максимально наближений до кольору вашого обличчя, вони повинні оптимально поєднуватися. Тонуючий засіб не повинно вносити зміни в природне даність, воно зобов'язане лише підкреслити її гідності. Тому, перш ніж купувати тонуючу косметику слід обов'язково протестувати її, причому тільки при денному освітленні і обов'язково в області обличчя (підборідді, щоках). Важлива умова: після закінчення 10 хвилин після нанесення на шкіру майже кожне тонуючий засіб злегка темніє. Істинний його відтінок проявитися тільки після цього проміжку часу. Тому купувати слід той засіб, відтінок якого після такого тестування буде найбільш наближений до натурального кольору обличчя.
 • Перш ніж приступити до нанесення тонального кошти необхідно гарненько зволожити шкіру обличчя звичайним денним кремом. Після його повного всмоктування (приблизно через 4-5 хвилин) промокнути обличчя паперовою серветкою або рушником.
 • Наносити тональний засіб слід легкими круговими рухами, починаючи від центру особи і поступово переходячи до його контурах. У такому випадку засіб розподілиться по поверхні шкіри рівно і буде виглядати максимально природно і непомітно. В іншому випадку - при розподілі кошти у зворотному напрямку - наявні зморшки і великі пори вберуть більшу кількість кошти і будуть видні більш чітко.
 • У літній час необхідно використовувати тональні засоби з високим ступенем УФ-захисту (не менше 8 ). Блокуючи негативний вплив сонячного випромінювання, воно здатне на тривалий час створити додатковий захист шкіри обличчя.
 • Денний макіяж повинен бути більш легким і щадним. Тому для його створення необхідно наносити тонуючий засіб тільки на центральну область обличчя, злегка розподіляючи його по напрямку до прикордонних ділянках. Щоб досягти хорошого і рівного розподілу кошти по поверхні обличчя, крем слід втирати в шкіру легкими, рухами кінчиків пальців. Тепловий вплив пальців дозволить крему розподілитися найбільш ефективно.