Атласні стрічки є красивим, елегантним і універсальним матеріалом для виробів. Використовуються вони для прикраси одягу, інтер'єру, також стрічки можна застосовувати при оздобленні зачіски. З їх допомогою можна красиво прикрасити подарунок або зробити тасьму. У цій статті ми опишемо, як із стрічок можна зробити красиві троянди, а також, як за допомогою плетіння стрічками зробити вишукану косметичку.

Атласні троянди зі стрічок

Для цього необхідно використовувати вузькі атласні стрічки різних кольорів і довжини. Беремо одну стрічку і згинаємо її під прямим кутом, що звисає кінець укладаємо поверх згину. Потім беремо другий кінець і укладаємо його також. Необхідно зробити так, щоб з обох кінців утворився прямий кут. Ця дія робимо до тих пір, поки у вас не залишиться по невеликому шматочку стрічки з обох сторін. Згини досить зробити п'ять разів.

Решта кінчики стрічки повинні лежати на заготівлі схрещені. Ми їх фіксуємо пальцем, затиснувши місце схрещування, потім утримуючи, піднімаємо їх нагору. Розправленими заготівля утворюється в довгу заплетену фігуру. Далі, утримуючи обидва кінці стрічки пальцями, один їх них тягнемо вгору. Коли ви це зробите, то побачите, що фігура затяглася і набула форм витонченого квітки. Стрічку необхідно тягнути вгору, поки ви не побачите трояндочку, яка буде спрямована вниз. Отриману трояндочку перевертаємо і її кінці скріплюємо шпилькою. Потім обидва кінці міцно пов'язуємо разом і дістаємо шпильку. Решта стрічки можна обрізати, а можна використовувати як додатковий елемент для кріплення.

Якщо зробити таких трояндочок багато, то ними можна прикрасити весільний автомобіль, сукню, зачіску або що-небудь ще, що підкаже вам ваша фантазія.

Плетіння стрічками

З стрічечок ми будемо плести невелику косметичку.


Зробити її можна дуже просто, головне запастися терпінням. Отже, беремо два шматки тканини розміром 40х40 см (на одному будемо плести, а з другого зробимо підкладку), блискавку (довжина однієї із сторін тканини повинна відповідати довжині блискавки) і стрічки, нарізані відповідно до довгої і шириною тканини. Для досягнення гарного ефекту можна взяти стрічечки, які будуть використовуватися по довжині одного кольору, наприклад, золотисто-коричневого, а ті, що по ширині ніжно-бежевого. Таким чином можна зробити ефект шахової дошки.

Для початку необхідно закріпити нитками стрічки на тканини-основі з одного кінця по двох сторонах, складовим прямий кут. Отже, починаємо плести. Беремо стрічку з вертикального ряду і переплітаємо її зі стрічками з горизонтального таким чином: стрічечка з вертикального ряду шляхом чергування проходить спочатку над, потім під горизонтальною стрічкою. Наступну вертикальну стрічку потрібно пустити навпаки - спочатку під, а потім над стрічками горизонтального ряду. Третя стрічка переплітається першим шляхом, четверта другим. Це чергування потрібно робити, поки всі стрічки НЕ переплетуться. Кінці переплетених стрічок можна закріплювати нитками, а залишилися шматочки зрізати. Отримане полотно складаємо навпіл і зшиваємо з двох сторін. З другого шматка тканини необхідно зробити підкладку, також пошивши дві сторони. Чи не вивертаючи підкладку, вставляємо її в основну частину. Необроблені краї підкладки та основної частини можна загнути всередину один до одного і приколоти шпильками. Беремо блискавку і її краї ховаємо між підкладкою і основною частиною і акуратно руками зшиваємо всі разом, от і все, виріб готовий.

Ось таку косметичку можна зробити з атласних стрічок і двох шматків тканини.

Ми бажаємо вам творчих успіхів і приємних відчуттів!