Перед кожною людиною, присутнім робити ремонт у квартирі, рано чи пізно постає питання про те, як правильно вибрати шпалери. Вони є практично невід'ємною частиною оформлення кожної кімнати і служать для декорування стін. Перед тим, як зробити вибір на користь тих чи інших шпалер, потрібно усвідомити, що вони будуть не тільки служити фоном для елементів інтер'єру, але і впливати на ваш настрій і самопочуття. Принаймні, колористи стовідсотково впевнені в цьому. Для правильного вибору потрібно звернути увагу на цілий ряд деталей, наприклад, матеріал оббивки м'яких меблів і настилу підлоги, колір і матеріал килима, ну і, звичайно ж, на тип приміщення, для якого вони призначені.

Як правильно вибрати шпалери, виходячи з їх типів

Типів матеріалів для оздоблення стін існує досить багато:

- паперові - є найбільш популярними, вони прості в нанесенні, екологічні і дешеві. Їх перевага полягає в тому, що вони дозволяють створити комфортні умови для життя завдяки тому, що добре пропускають повітря. Але вони не є вологостійкими, тому не підходять для приміщень з підвищеною забрудненістю і вологістю. Ви можете вибрати більш дорогі паперові шпалери, виготовлені з високоякісного паперу зі спеціальною захисною основою (фотошпалери) або багатошарові (дуплексні). Правильний вибір гарантує довгу службу;

- вінілові - відрізняються вологостійкістю, міцністю і довговічністю, часто бувають просякнуті різними складами, що дозволяють запобігти утворенню цвілі і грибків. Правильно обрані вінілові шпалери можуть використовуватися як в житлових кімнатах, так і у ванних кімнатах і на кухнях, для цього потрібно придбати шпалери з плівкою, що містить мікропори. Якщо ви хочете бачити вінілові шпалери розкішними, буде правильним зупинити свій вибір на матеріалі, що імітує шовкову тканину - шовкографію;

- текстильні - є шпалерами на паперовій основі з нитками з різних волокон: синтетичних, натуральних і змішаних;

- скловолокнисті - правильно вибрані, вони можуть піддаватися численної перефарбовуванню завдяки тому, що складаються з стекловолоконной нитки;

- інші види, які представлені на ринку, але не є настільки популярными:металлические,пробковые,жидкие.

Также потрібно знати, що правильно вибрати шпалери можна тільки з урахуванням приміщення, для якого вони будуть використані.

Як правильно вибрати шпалери для кухні

Щоб зробити правильний вибір шпалер для кухні, зверніть увагу на вологостійкі, що миються матеріали.


До таких можна віднести вінілові. Якщо ви зупинили свій вибір саме на них, то правильним буде зробити вибір на користь жорстких вінілових шпалер, а не на спіненої основі, вони більш зносостійкі.

Якщо на стінах є нерівності, правильним буде вибір шпалер на тканинній основі з рельєфним малюнком, або ж з деревним волокном.

Також варто звернути увагу на шпалери на флізеліновій основі, їх можна часто перефарбовувати, що дуже актуально на кухні.

Якщо ваша кухня невеликих розмірів , правильною буде її обклеювання матеріалами світлих тонів, для великих кухонь підійдуть і темні тони.

Як правильно вибрати шпалери для залу

Тут вибір шпалер необмежений, підійдуть будь-які матеріали від самих недорогих до престижних. Якщо ремонт ви плануєте проводити часто, тоді цілком підійдуть недорогі паперові шпалери, якщо ні, тоді правильним буде зупинити свій вибір на текстильних або з шовкографією.

Як правильно вибрати шпалери для спальні

Спальню можна обклеювати шпалерами будь текстури, все залежить від ваших уподобань та фінансових можливостей. Однак не варто забувати, що спальня - місце для відпочинку, тому не варто віддавати перевагу занадто яскравим кричущим відтінкам.