Здається, немає нічого простішого, ніж вибрати пилосос для дому. Достатньо піти в будь-який магазин побутової техніки та купити вподобаний. Але вибрати пилосос для дому з величезної кількості різноманітних моделей і модифікацій, представлених на сучасному ринку, не така вже й легко здійсненне завдання. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно визначитися з тим, який пилосос для дому потрібен саме вам. Виходити потрібно з його функціональності.

Основними критеріями, які потрібно враховувати, щоб вибрати правильний пилосос для дому, є:

- ємність пилозбірника і спосіб збору пилу;

- тип прибирання;

- ефективність;

- рівень шуму;

- матеріал корпусу.

Правильний вибір пилососа для дому за способом збору пилу

Вибираючи пилосос для дому, звертайте увагу на спосіб збору пыли:мешок-пылесборник,циклон,аквафильтр.

В апаратах з мішком-пилозбірником пил збирається в мішки, які знаходяться всередині корпусу. Вони бувають як одноразовими, так і багаторазовими. Одноразові паперові мішки зручні у використанні і ефективні, коли мішок заповнений, його досить просто замінити іншим. Тканинні мішки менш зручні, і припускають контакт з пилом.

Апарати з циклоном не мають мішка, сміття збирається в контейнер, який легко витягується і спустошується. Але в таких пилососах для дому фільтри засмічуються швидше, тому для правильної експлуатації пилососа їх доведеться частіше міняти.

Якщо ви вирішили зупинитися на пилососі для дому з аквафільтром, врахуйте, що його габарити і розміри значні, кожна прибирання супроводжується затокою і зливом води, а також промиванням і просушуванням відсіку для води. Зате такий пилосос для дому сприяє правильному зволоженню повітря.

Правильний вибір пилососа для дому за типом прибирання

Існують апарати для сухої і вологою прибирання.


Апарату для прибирання сухого буде достатньо, якщо у вашій квартирі немає тварин, а килими мають невеликий ворс. В іншому випадку правильним буде зупинити свій вибір на пилососі для вологого прибирання. Такі апарати набагато дорожче, але набагато функціональніша. Ними можна здійснювати як сухе, так і вологе прибирання, миття підлоги, чищення килимів, збір пролитої рідини і багато іншого.

Вибір пилососа для будинку по ефективності

Правильний вибір пилососа для дому, виходячи з його ефективності, ґрунтується на показниках потужності всмоктування. Найкращий варіант - апарат з високим показником середньої потужності всмоктування і низькою споживаною потужністю. Правильний вибір - пилосос для дому, потужність яких від 350 до 500 Ватт.

Як вибрати правильний пилосос для будинку, виходячи з рівня шуму

Знос двигуна тим сильніше, чим вище рівень шуму, який залежить від конструкції апарату, рівня потужності вентиляторів і якості збірки. Рівень шуму сучасного пилососа для дому не повинен перевищувати 70-75 дБ.

Правильний вибір пилососа для дому: матеріал корпусу

Термін служби, надійність і зносостійкість апарату залежать від якості матеріалів, використаних для його виготовлення. Основна маса апаратів виготовлена з металу, ABS - пластика, полікарбонату. Якісні синтетичні матеріали дешевше металу, вони більш гнучкі і не менш міцні.

Щоб вибрати правильний пилосос для будинку, потрібно порівняти кілька моделей з тими характеристиками, які максимально відповідають вашим потребам. Пам'ятайте, що хороший апарат не може мати занадто низьку вартість.