Контактні лінзи носять більше 125 мільйонів людей, які потребують корекції зору.

Як правильно одягати контактні лінзи

Перед початком цієї нескладної процедури, ви повинні обов'язково продезінфікувати свої руки звичайним милом або спеціальним дезінфікувати косметичним засобом, а потім змийте його теплою водою. Після потрібно витерти руки рушником або паперовою серветкою, які не повинні залишити після себе дрібні ворсинки. Гігієна рук є найголовнішою умовою безпечного носіння лінз.

Правильно одягати лінзи потрібно починати з правого ока, тому що тільки таким чином ви не будите їх плутати. Спочатку покладіть контактну лінзу на крайню фалангу вказівного пальця правої руки і огляньте її. Лінза не повинна мати ушкоджень, і вивернута на виворіт.

Тільки після цього вам необхідно відтягнути нижню повіку тією ж рукою, підняти очі вгору і накласти лінзу трохи нижче зіниці. Потім дуже обережно потрібно зняти вказівний палець з лінзи, а тільки потім опускайте очі вниз для правильного розташування лінзи.

Після того, як ви одягнули лінзи, ви погано бачите, тобто не чітко - це означає, що контактна лінза встановлена не по центру зіниці. Виправити це можна дуже швидко. Зніміть її і заново одягніть, шукаючи причини поганого "зображення".

Всі ці маніпуляції необхідно повторити з лівим оком, коли будете одягати лінзи.

Як знімати контактні лінзи

Знімати лінзи бажано з того ж очі, з якого і починали вдягати лінзи. Перед зняттям лінзи також потрібно продезінфікувати руки. Спочатку треба підняти очі вгору, а потім відтягнути нижню повіку, бажано середнім пальцем, далі потрібно вказівним пальцем відсунути лінзу на білок ока.


Тільки потім вам потрібно затиснути лінзу великим і вказівними пальцями і зняти з ока.

Після носіння контактні лінзи стають злегка липкими і підсушеними. Знімати лінзи необхідно дуже акуратно, тому що їх краї можуть легко деформуватися і самі лінзи можуть злипнутися між собою. Але якщо таке все ж сталося, то ні в якому разі не тягніть їх і не розділяйте, а помістіть в спеціальний розчин, в якому вони без вашої допомоги розправляться і відлипнуть один від одного. Лінзи беручи в руки не потрібно затискати нігтями, як пінцетом.

М'які контактні лінзи

Очі до носіння контактних лінз будуть звикати протягом чотирьох тижнів. Тобто йде звикання очі до чужорідного предмету, через якого доведеться помінятися продукції сльози.

Щоб скоротити період звикання, багато окулісти прописують спеціальні краплі. Носити лінзи вперше дні не обов'язково 24 години на добу. Збільшуйте час їх носіння поступово.

Запам'ятайте, що контактні лінзи на ніч знімаються, незалежно від різних факторів.

Якщо під час носіння контактних лінз у вас з'явилися ці симптоми, то вам необхідно терміново звернутися до окуліста: різкий біль в очах, свербіж, відчуття печіння, дискомфорт, рясні слёзовиделенія, нечітке зображення, сухість очей, світлобоязнь, райдужні кола, ореоли і так далі.

Якщо з цих симптомів у вас з'явився хоч один, негайно зніміть лінзи, очистіть, промийте, а потім знову одягніть. Якщо навіть після цих процедур нічого не змінилося в кращу сторону, то вам терміново необхідно відправитися до фахівця за кваліфікованою допомогою. Після огляду очей він визначить ваше лікування.

Лікаря-окуліста люди, що носять контактні лінзи, повинні відвідувати кожні півроку!