Здавна для лікування кашлю люди використовували всякі підручні засоби, серед яких особливе місце займав борсуковий жир, який є цінним лікувальним продуктом.

Лікувальні властивості борсукового жиру

Цілющі властивості барсучьего жиру полягають в тому, що в ньому накопичуються біологічно активні речовини. Саме тому він використовується як в народній, так і в офіційній медицині вже близько 200 років. Крім того, борсуковий жир є високоефективним і лікувально-профілактичним препаратом не тільки при кашлі, але також покращує стан хворого при трахеїті, бронхіті, псоріазі, виразці шлунка.

Барсучий жир повністю засвоюється в крові, насичуючи її необхідними організму вітамінами, органічними кислотами і мікроелементами. Якщо приймати його всередину, то він сприяє засвоєнню білкового обміну, покращує роботу кроветворітельной системи і підвищує імунітет. Крім того, борсуковий жир може надавати бактерицидну дію, яка є важливим не тільки при кашлі, але і при інших захворюваннях, навіть при таких, як туберкульоз. Борсуковий жир також сприяє нормалізації секреторної діяльності кишечника та шлунка, підвищує життєвий тонус. Він може бути корисним і при зовнішньому його використанні, оскільки сприяє загоєнню ран, погашаючи гнійні процеси.

Борсуковий жир як ліки від кашлю

Барсучий жир як ліки від кашлю буде корисним не тільки дорослим, але й дітям. Якщо кашель сухий, то найкраще приймати його розбавленим з теплим молоком. Такі ліки зможе нейтралізувати кашель, заспокоїти запалення дихальних шляхів і зняти слабкість і втома, якщо вони є. Також борсуковий жир можна приймати разом з відваром шипшини або з медом, дотримуючись пропорцію три до одного.

Якщо ви використовуєте борсуковий жир при кашлі, то необхідно дотримуватися кількох простих правил його застосування.


Перш за все, для більшого ефекту його необхідно приймати перший раз за 30 хвилин до сніданку і другий - уже перед сном. Порцією такого ліки для дорослих є столова ложка, для дітей до 10 років - чайна.

Одним з головних переваг барсучьего жиру є його здатність до повного засвоєнню в людському організмі. Крім того, що такі ліки буде усувати кашель, разом з тим воно наситить ваш організм необхідними речовинами і підвищить імунітет.

Борсуковий жир при бронхіальному кашлі

Самий звичайний кашель може призвести до розвитку бронхіту, який є небезпечним захворюванням в силу того, що може ставати хронічним. При бронхіті борсуковий жир можна приймати як всередину, так і зовнішньо, тобто для розтирання.

Для дітей смак цього жиру буде гірким, тому наводимо приклад рецепту від бронхіального кашлю, за яким ліки стане "смачним".

Основними інгредієнтами такого ліки стануть чистий шоколад (приблизно 100 г), какао (5-6 ч.л.), вершкове масло (приблизно 100 г) і, звичайно ж, борсуковий жир (7-8 ч.л.). Беремо жир, растопляем його на пару, додаємо інші інгредієнти. В результаті отримуємо ліки схоже на шоколадне масло. Його можна намазувати дітям на хліб (не більш трьох разів на день).

Якщо у вас гострий бронхіт, то дорослим рекомендується приймати по 2 ч.л. барсучьего жиру, а дітям (10-14 років) - по 1 ч.л. (Тричі на день). Дитині до 10 років необхідно давати борсуковий жир від кашлю разом з теплим молоком. Таку процедуру необхідно дотримуватися протягом двох тижнів.

Також при кашлі можна робити компреси з барсучьего жиру, розтираючи спину і груди.