Електронні книги стають популярнішими з кожним днем. Їх популярність зростає завдяки зручності використання та доступності. Однак, як і будь-яке інше пристрій, електронна книга має свої плюси і мінуси. Який рідер вибрати, щоб насолодитися читанням в повній мірі?

Яку електронну книгу вибрати: розмір

Перед вибором електронної книги потрібно визначитися, для яких цілей вона вам потрібна і наскільки часто ви будете її використовувати. Якщо ви купуєте даний пристрій для використання в поїздках і відрядженнях, краще зупинити свій вибір на компактному рідері з діагоналлю екрана 5-7 дюймів. Така книга легко може бути захована в кишеню піджака або в сумку, де вона не заважатиме, що робить її зручною і практичною.

Для тих, хто планує використовувати електронні книги і вдома, і в поїздках, кращим вибором буде рідер з дисплеєм 7-9 дюймів. Вони не так компактні, мають більшу вагу, але в даному випадку ви зможете переглядати сторінки в реальному розмірі.

Вибір електронної книги: тип дисплея

Дисплеї електронних книг бувають двох видів: з технологією електронного чорнила і рідкокристалічні.

Величезним плюсом рідерів з технологією електронного чорнила (E - Ink) є зниження навантаження на очі. У них відсутня фонове підсвічування, є матове покриття антивідблиску. Витрата енергії в таких ридерах мінімальний.

Проте є у такого дисплея і недоліки. Перше - це схильність до пошкоджень. Друге - це відсутність можливості відображати анімаційні картинки. Загалом, дисплей E - Ink буде кращим вибором для тих користувачів, які збираються використовувати даний пристрій цілеспрямовано для читання книг.

Електронні книги з рідкокристалічними дисплеями (TFT, LCD) можна віднести до мультифункційним пристроям.


Вони дозволяють переглядати фото та відео, слухати музику, мають підсвічування, що дозволяє читати вночі або при поганій якості освітлення. Але за рахунок безлічі функцій збільшується витрата енергії, тому без джерела живлення такий рідер працює близько 4-5 годин.

Яку електронну книгу вибрати: підтримувані формати

Більшість сучасних рідерів підтримують такі формати: BMP, DJVU, doc, DOCX, ePub, FB2, GIF, HTML, JPG, PDF, PNG, RTF, TIFF, TXT, XLS, XLSX. У дорогих пристроях цей список доповнюється 7-ZIP, RAR, ZIP. Багатофункціональні пристрої також підтримують мультимедійні формати: MPMP3, MPEG (1-4), DivX, Xvid. Вибір залишається за вами в залежності від ваших потреб і фінансових можливостей.

Решта критеріїв вибору електронних книг суто індивідуальні. Роздобути все в одному пристрої, та ще й за подібною ціною, не вийде. Тому перед вибором книги визначитеся, що для вас важливіше і чи потрібні вам ті чи інші опції:

- великий екран;

- низька вартість;

- великий об'єм карти пам'яті;

- можливість створення позначок і закладок;

- наявність підсвічування;

- можливість прослуховування музики;

- вибір форматів;

- можливість виходу в мережу;

- низька вага;

- тривалий час роботи від однієї зарядки;

- універсальність акумуляторів і їх змінюваність;

-наявність безлічі мультимедійних функцій.