Планшетні комп'ютери зайняли стійкі позиції на сучасному ринку електроніки, і здавати їх не збираються. Їх популярність зростає з кожним днем, вони зручні у використанні і компактні. Практично всі всесвітньо відомі виробники електроніки випускають планшетні комп'ютери, тому вибір пристрою може стати непростим завданням.

Вибір планшетного комп'ютера: види

Існує два основних види планшетних комп'ютерів: планшетний персональний комп'ютер та інтернет-планшет.

Планшетний персональний комп'ютер є повноцінним ПК, до нього можна під'єднати клавіатуру і мишу, в результаті чого він перетворюється в ноутбук. Таке пристрій сумісний зі звичайними комп'ютерами, на нього встановлюються повноцінні операційні системи.

Інтернет-планшет - це своєрідний гібрид ноутбука і смартфона. Пристрій даного типу має компактні розміри і орієнтоване в першу чергу на роботу з веб-додатками. Такі планшетні комп'ютери несумісні зі звичайними комп'ютерами, на них встановлюються виключно мобільні операційні системи, тому вони менш функціональні.

Вибір планшетного комп'ютера: технічні характеристики

Вирішивши придбати даний пристрій, багато звертають увагу на його зовнішній вигляд, але головне - це те, що всередині, особливо процесор. Він не такий потужний як у звичайних ПК, але там він такий і не потрібний. Якщо ви паніруете використовувати пристрій переважно для веб-серфінгу, можете зупинити свій вибір на процесорах з тактовою частотою від 600 до 800 МГц. Якщо ж ви збираєтеся грати в ігри і дивитися відео у високій якості - вам підійде процесор частотою від 1 МГц і вище.

Важливим критерієм при виборі планшетного комп'ютера є його пам'ять. Важлива як оперативна, так і вбудована пам'ять. Щоб пристрій володіло швидкодією, вибирайте планшет з оперативною пам'яттю не менше 1 Гб.


Об'єм вбудованої пам'яті залежить від ваших потреб, в будь-якому випадку завдяки наявності слотів для карт пам'яті, її обсяг завжди можна збільшити.

Вибираючи планшетний комп'ютер, звертайте увагу і на встановлену операційну систему.

Як вибрати планшетний комп'ютер: зовнішній вигляд

Після вивчення технічних характеристик можна перейти до вибору зовнішніх параметрів планшетного комп'ютера. Головним у зовнішності пристрою, звичайно ж, є екран. Діагональ екранів може варіюватися від 4 до 11 дюймів, найбільш популярними є планшети з діагоналлю екрана 7 і 10 дюймів. Якщо основними критеріями при виборі планшетного комп'ютера для вас є низька вартість і компактність, тоді краще зупинити виття вибір на планшеті з невеликим екраном. А якщо для вас важливий вид сайтів та відео, тоді краще зупинитися на 10-11 дюймах.

Екрани планшетних комп'ютерів є сенсорними. Вони бувають двох видів: резистивні і ємнісні. Ємнісні характеризуються реакцією навіть на найлегший дотик пальця, але не реагують на звичайні стілуси. Резистивні ж розраховані на використання стилусів, на дотик пальців вони теж реагують, але тиснути доведеться сильніше.

Вибір планшетного комп'ютера: інші характеристики

При покупці планшета звертайте увагу на час його роботи від акумулятора. Чим більше цей показник, тим краще. З двох планшетів з однаковою ємністю акумулятора і режимом використання довше пропрацює той, у якого діагональ екрану менше. Ємність акумулятора повинна становити не менше 2000 mAh.

Важливим є також вага пристрою. Оптимальну вагу для семидюймових планшетів - близько 300 грам, для пристроїв з десятидюймовим екраном - до 700 грам.

Також при виборі звертайте увагу на матеріал корпусу і додаткове оснащення.