Дуже часто виникає ситуація, коли жінка купує яскраве гарне постільна білизна, а через деякий час зауважує, що воно втратило колишній вид. Це може статися через те, що постільна білизна неправильно прали, сушили або гладили. Насправді існує кілька порад, яких необхідно дотримуватися для того, щоб білизна залишалося красивим, яскравим і міцним протягом тривалого часу.

Перш ніж застеляти постіль новим комплектом, його необхідно обов'язково випрати. Для того щоб білизна не злиняти під час прання, попередньо його необхідно вивертати навиворіт. Оскільки різні матеріали мають різний температурний режим прання, постіль з натуральних тканин не можна прати разом з постіллю зі штучного матеріалу. Про те, що білизна необхідно розсортовувати перед пранням за кольорами, говорити, напевно, не варто - про це повинна знати кожна господиня.

Міняти постільну білизну необхідно приблизно один раз на тиждень.


Якщо на ярлику білизни немає інформації про те, як комплект прати, то робити це необхідно при температурі води не нижче 50 градусів Цельсія. Сушити білизну потрібно відразу після прання, а якщо господиня віддає перевагу використовувати машинне прання, то необхідно дотримуватися делікатний режим.

Гладити або не прасувати постільні комплекти кожна жінка вирішує самостійно. Взагалі робити це не обов'язково, але якщо господиня обирає прасування, то гладити постільний комплект необхідно тоді, коли він ще злегка сируватий. Розгладжувати складки на дуже сухому білизна досить проблематично.

Якщо під час прасування на білизну утворилися підпали, то позбутися від них можна за допомогою ріпчастої цибулі. Для цього необхідно головку цибулі розрізати навпіл і провести зрізом по плямі, після чого випрати білизну, із застосуванням будь-якого миючого засобу.