Питанням про те, на якій руці правильно носити годинник, задаються багато любителів цього модного аксесуара. Питання це виникає по одній великій причини: ніхто з нас не знає будь-яких вимог або строгих правил з приводу того, на який же руці слід обов'язково їх носити. І оскільки людина - істота розумна, в цій справі він керується своєю логікою: носити цей аксесуар потрібно на тій руці, на якій він не заважатиме, тобто, на лівій для правшів, враховуючи її меншу активність, і з цієї ж причини на правій для лівшів.

В ідеалі можна було б взагалі не мучити себе подібними сумнівами. Якщо вам зручно носити годинник на лівій руці - носіть їх на лівій, якщо ж більше сподобалася права рука - значить, із задоволенням носите їх на правій руці. І все ж інтерес бере вище, і хотілося б дізнатися, чому немає ніяких особливих правил щодо того, на якій руці носити годинник. Чи все ж вони є, але багатьом вони просто невідомі? А що каже з цього приводу історія їх створення, на якій руці їх носили раніше? Давайте спробуємо розібратися у всьому цьому.

Наручний годинник: кілька фактів з історії

В 1470 році була винайдена плоска пружина, яка і дозволила з тих самих пір носити годинник на руці. Як варіант багато людей воліли їх носити також на шиї, оскільки, коли їх надягали на руку, це було не звично, тому вони ще злегка заважали виконувати свої щоденні заняття. А сталося це в німецькому місті Нюрнберзі, коли Пітер Хенлейн вперше використав плоску пружину для створення наручного годинника.

З цього ж часу люди стали задаватися питанням і про те, на який же руці слід носити таку новинку. Як і зараз тоді все спиралися виключно на логіку. По годинах можна було визначити, чи є людина правшою або лівшею. Однак були й винятки, не без цього.

Що стосується лівшів, то їх вважали не тільки дивними, але навіть небезпечними. Природно, таку думку поширювала церква, що вважала таких людей слугами диявола. Але час минув, і на це ніхто не звертає особливої уваги. Більше того, сьогодні лівші займають 2/5 всього населення нашої планети.

На якій руці носять годинники в наш час

І все ж таке правило дзеркального відображення Герасимчука тим постулатом, який би чітко говорив про те, на якій руці слід носити годинник.


Багато хто з нас віддають перевагу носити їх на, так скажемо, "робочою" руці. Психологи ж упевнені, що для таких людей робота, справа або їх бізнес понад усе.

І все ж при виборі годинника, людина приділяє більше уваги їх зовнішнім виглядом, наприклад, колір і розмір циферблата, його оправа, матеріал , з якого виготовлений ремінець, всякого роду прикраси, а не тому, на якій руці він буде їх носити. Адже ніхто не сперечатиметься з тим, що виглядати вони будуть однаково - як на лівій руці, так і на правій.

Що ж стосується циферблата. Перш за все, його колір. Спочатку люди носили годинник тільки зі світлим циферблатом. У 50-ті роки минулого століття з'явилися перші години з його чорним варіантом, який до цього часу використовували для виготовлення більш дешевих годин. Сьогодні ж, годинник з чорним циферблатом виглядають на руці куди більш солідно, надаючи якусь таємничість і виділяючи їх володаря з загальної маси. Однак білий циферблат має свою перевагу: вибір ремінців і корпусів для нього набагато багатше.

Також кардинальних змін отримав і розмір циферблата. Якщо ще 10 років тому на руці носили зовсім маленькі і акуратні годинник, то сьогодні їх гігантські розміри іноді просто дивують. Великий годинник отримали небувалу популярність, перетворившись на модний і гламурний аксесуар. Всьому виною розвиток технології. Раніше маленький годинник на руці носили тільки успішні люди, принаймні, так вважалося в суспільстві. Вони коштували порівняно дорого, оскільки знали, що тільки найкращі майстри могли помітити цей складний механізм в такий маленький корпус. А от з появою кварцовою технології, на руці годинник стали носити багато, що пояснювалося їх недорогою ціною.

Сьогодні ж години носять як на правій руці, так і на лівій. Хоча сама функція наручних годинників починає кардинально змінюватися. Визначити який годину можна за допомогою мобільного телефону, який є у кожної людини. Тому годинник стали носити більше як елемент стилю, прикрашені варіанти якого виглядають не гірше, ніж якийсь браслет на руці.