Для того, щоб наситити свій організм і втамувати спрагу, людині зовсім необов'язково налягати на калорійну їжу. Точно так же зайвим у цьому прагненні є і споживання великих порцій їжі. До слова, і те, і інше може привести до подразнення шлунка і спровокувати набір ваги, що є абсолютно небажаним для більшості людей.

Виявляється, втихомирити апетит можна і більш прийнятними способами. Наприклад, вживати в їжу такі продукти, які при малому своїй кількості не тільки допоможуть вгамувати голод, але й позбавлять від зайвих калорій.

Вчені склали умовний список таких продуктів, причому лідируючі позиції в ньому займають наступні "інгредієнти":

  1. натуральні овочі та фрукти - вони у великій кількості містять воду, кисень і клітковину, тобто всі ті елементи, які сприяють наповненню шлунка і дарують їй відчуття ситості. Крім того, в процесі перетравлювання ці продукти виробляють особливий гормон GLP-1, який сигналізує мозку про насичення.
    Відмітна особливість - будь-який фрукт або овоч (найкраще - яблуко, огірок, кавун або персик) необхідно з'їдати не після основного прийому їжі , а незадовго до його настання (наприклад, за пів-години до трапези). При дотриманні такої умови обмін речовин піде швидше, отже, швидше настане і почуття ситості. Крім того, дана "хитрість" допоможе уникнути переїдання під час основного прийому їжі.
  2. продукти, що містять рослинні білки - ці речовини допомагають якнайшвидшому насиченню організму і наповненню його клітин необхідною енергією, ніж подібну дію виконують вуглеводи або жири. Перевагу слід віддавати в'язкої їжі, переважно каш.


    Приміром, зварена на воді або знежиреному молоці порція вівсяної каші наповнює шлунок в два рази більше, ніж з'їдені всухом'ятку пластівці, при цьому незважаючи на те, що обидва даних страви містять один і той же основний інгредієнт - рослинну клітковину.
    Крім того , круп'яні відвари сприяють зниженню рівня кислотності в організмі і загоює чином впливають на слизові шлунка, що є досить важливим для людей, які страждають від гастриту і виразкових утворень.

Разом з тим вченими були виявлені і деякі особливості, в тій чи іншій мірі мають вплив на відчуття насичення.

Наприклад, багато худнуть люди схильні заміняти деякі прийоми їжі рідиною, тобто чаєм або водою, тим самим вважаючи, що вони як би обманюють організм і притупляють почуття голоду. Однак, в реальності відчуття ситості, що дарується напоями, набагато слабкіше, ніж від їжі. Рідина не вимагає витрат енергії на пережовування, а тому мозок не сприймає те, що відбувається за прийом їжі. У той же час з напоями людина може доставити в організм досить-таки велика кількість калорій.

Щоб уникнути переїдання найкраще харчуватися в самоті. Як показали дані анкетування на дану тему, людина здатна поглинати на 70% більшу кількість їжі в тих випадках, коли під час трапези він знаходиться в компанії друзів або перед телевізором.

Чималий вплив на відчуття насичення надає і власну вагу . Виявляється, що в організмі повної людини значно скорочується виробництво так званого "гормону ситості". Як наслідок, притупляється почуття задоволення від їжі, що поглинається, в результаті чого людина змушена вживати більш солодку і жирну їжу і таким чином поправляється ще більше.