Для того щоб відмити фарбу з одягу можуть знадобитися різні засоби, вибір яких залежить не тільки від виду фарби, а й від давніх самого плями. Крім того, такий делікатне процес зажадає і ваших власних зусиль, якщо ви хочете зберегти цілісність своїх речей.

Головне - не тимчасове

Насправді, якщо з вами трапилася подібна неприємність, і ви вимазали свій наряд, не варто втрачати цей дорогоцінний час даром, особливо якщо ваш одяг вам дорога. Для того щоб відмити її, вам знадобиться розчинник, ацетон або очищений бензин. Хімічний склад цих речовин здатний розчинити її і зняти з тканини. Однак подальшим етапом повинна стати обов'язкова прання цих предметів одягу: це не тільки посприяє видаленню залишків фарби, але і допоможе позбутися від стійкого запаху бензину або ацетону.

Якщо ж під рукою зовсім не виявилося ацетону або розчинника, то в цій справі нагоді і саме звичайне господарське мило, яке допоможе в тому випадку, якщо пляма ще свіже.

Враховуйте тип такни

Дійсно при цьому необхідно також враховувати і тип тканини одягу, з якою необхідно відмити фарбу.

Отже, якщо ви забруднили вироби з ніжних тканин, то використовувати бензин, ацетон або розчинник не можна: подібні речовини можуть пошкодити їх.


У такому випадку можна вдатися до застосування спирту, який слід нанести на вату або чисту ганчірку і протирати місце забруднення. Ця речовина легко виведе плями навіть з шовку і штучних тканин.

До того ж слід зазначити, що при використанні, наприклад, ацетону або розчинника, на ніжних тканинах може залишитися пляма від цих самих коштів. І їх відмити буде практично неможливо. Що стосується нашатирного спирту, то він також легко може впоратися з виведенням фарби, проте це загрожує іншими наслідками: при його використанні речі можуть безповоротно поміняти свій колір.

Якщо ж фарба потрапила на вовняну річ, то тут необхідно використовувати спеціальний засіб для виведення плям, який додається на місце плями при замочуванні. Як альтернативу можна застосовувати і соняшникову олію. Його наносять на ватний тампон, за допомогою якого і намагаються відмити речі. При використанні масла може знадобитися і нанесення його на саме пляма на кілька хвилин.

У будь-якому випадку слід сказати про те, що саме невідкладність дії стане самим надійним помічником у цій справі.