Перш ніж ми вам розповімо про те, як правильно ходити на підборах, вам варто задуматися, навіщо взагалі ви хочете навчитися цьому свого роду мистецтву. Каблуки створюють дискомфорт, підвищують втома, та й взагалі, на думку лікарів, завдають шкоди жіночій красі. Проте всі ми знаємо, що хода на підборах разюче відрізняється від тієї ходи, яку демонструє жінка, взута в кросівки або шльопанці на плоскій підошві. Жінка, яка надягла взуття на каблуках, відчуває себе більш жіночною, її хода стає витонченою, легкою і летить, а фігура набуває зовсім інші форми - живіт втягується, груди підводиться, ноги візуально стають довшими і стрункішими. Безумовно, каблуки можуть завдати шкоди організму, але тільки в тому випадку, якщо ними зловживати і не вміти правильно ходити, в іншому випадку таке взуття тільки підкреслює всі жіночі гідності.

Причини "тремтячою ходи"

Напевно ви бачили багато дівчат, які надівши високі підбори, невпевненої тремтячою ходою на напівзігнутих ногах намагаються ходити. Така хода пов'язана з тим, що м'язи погано розвинені і ноги не в змозі винести таке навантаження. Занадто слабкі ікри є однією з перших причин неправильного ходіння на підборах. Якщо ви хочете навчитися правильно ходити на підборах, то в першу чергу приділіть увагу своїм ногам, походіть в спортзал і зміцните м'язи спеціальними силовими тренажерами, а також намагайтеся більше ходити по вулиці.

Ще одна причина невпевненої ходи - це різка зміна іміджу. Якщо ви воліли взуття на плоскій підошві і різко вирішили перейти на більш елегантні туфлі, то не варто відразу купувати 12-сантиметрові підбори. Новачкам ми рекомендуємо надягати каблук від 5 до 8 см. Заввишки і бажано, щоб це була шпилька, а більш товстий і стійкий каблук або танкетка. З часом, коли ви вже звикнете дивитися на світ з такої висоти, можна додавати додаткові сантиметри, а товщину каблука зменшувати. Також ви повинні знати, що купуючи взуття на більш високому каблуці, не варто відразу ж одягати її і йти "підкорювати світ". Потренуйтеся вдома, походіть, дайте нозі звикнути до нового підйому та іншої навантаженні. До речі, добре виробляє правильну ходу носіння книги на голові.


Одягніть каблуки, покладіть на голову книгу і ходіть так по дому стільки часу, наскільки вистачить вашого терпіння і бажання. Ці вправи допоможуть вам навчитися правильно ходити на каблуках, а також дозволять зробити вашу поставу пряміше, а крок легше і впевненіше.

Наступна помилка дівчат, хизуються на шпильках - це неправильна постановка стопи. Одні намагаються поставити ногу відразу на всю стопу, така хода хоч і надає відчуття стійкості і безпеки, але з боку вона виглядає вкрай безглуздо, адже дівчина йде не розгинаючи ніг, із зігнутими колінами. Інші жінки шкарпетки стопи звертають всередину, простіше кажучи - клишоногість, чим забезпечують собі не тільки некрасиву ходу, а й завдають шкоди хребту. Для елегантною ходи потрібно ногу спочатку ставити на п'яту, а потім плавно переводити крок на носок, при цьому стежити, щоб вони ставали носками нарізно. Саме з цієї причини рекомендується купувати взуття з товстими стійкими каблуками.

Підбір взуття

Одним з найважливіших моментів у підборі взуття, є її якість. Щоб навчитися ходити на каблуках, потрібно купувати тільки високоякісне взуття, в якій ви будете почувати себе комфортно. Взуття має ідеально підходити за розміром, що не здавлювати носок або п'яту, нога не повинна в ній хитатися. Незручна колодка на дуже високому каблуці буде натирати ступню, доставляти масу дискомфорту і вам буде складно ходити в такому взутті.

Найкраще починати навчання ходіння на каблуках навесні або восени, коли босоніжки і нестійкі шльопанці залишаються в минулому, і приходить час ботильонов і високих ботфортів на підборах. Таке взуття значно стійкіше відкритою, тому що є додаткова фіксація ноги, що додає впевненості при ходьбі.

Якщо ви все ще не знаєте, як навчитися правильно ходити на підборах, то спробуйте в якості альтернативи почати навчання з взуття на танкетці, в якій високий каблук з'єднаний з платформою. Адже платформа буде піднімати всю стопу разом з п'ятою, а значить, на ногу буде менше навантаження. Так ваша нога буде менше втомлюватися, і ви легко навчитеся ходити на підборах.