1.Пріслушайтесь до свого внутрішнього монологу. Зверніть увагу на те, як ви розмовляєте з собою, тому що у зверненні до себе відбивається якість ваших думок. Якщо ви раптом почуєте на свою адресу слова, які ви не сказали б злому ворогові, зупиніться негайно!

2. Відшукайте свого внутрішнього провідника і навчіться його слухати. Їм буде не ваш свідомий розум, а інтуїція. Як розрізнити їх? Перший пиляє і сварить вас за те, що ви чогось не зробили, або зробили, але не так як слід. Він породжує тривогу і стрес. Те ж, до чого треба прислухатися, - це голос душі, який ніколи не стане вас відчитувати і наганяти занепокоєння. Він, навпаки, підбадьорює, надихає, розкриває перед вами можливості і занурює в радісне хвилювання. Він спонукає змінювати думки.

3. Уникайте нудьги. Нудьга загрожує виникненням ментальної середовища, в якому спливають на поверхню негативні думки. Навіть біль і хвороба придумає, аби знайти собі заняття.

4. Чи не переставайте вчитися новому. Придбання нових знань стимулює розвиток нейронів і спонукає мозок перебудуватися, коли той застрягне в нездорових моделях мислення. Це зберігає жвавість розуму і допомагає клітинам мозку спілкуватися між собою.

5. Дайте волю творчості. Мозку буде важко занудьгувати або концентруватися на чомусь поганому, коли він зайнятий новим. Творчість живить розум і душу, разом з тим розкриваючи ваші здібності і таланти.

6. Якщо не можете усунути, - перетворіть. Карл Юнг сказав: "Все залежить від того, як ми дивимося на речі, а не від того, які вони насправді".


Якщо не виходить змінити думки, змініть їх роль.

7. Оцініть свої передбачувані дії, перш ніж зробити їх. Запитайте: "Я збираюся це зробити по своїй волі або за чиєюсь чужий?" Відповідь підкаже, чи правильно ваше рішення. Вибирайте те, що важливо вам і не підриває ваших цінностей і принципів. Чи не придушуйте себе і свою цілісність. Пам'ятайте, що особисте задоволення і позитивне самосприйняття куди важливіше, ніж гроші в банку або можливість бути прийнятим іншими по сумнівних причин.

8. Зійдіть з второваною доріжки. Якщо вам властиво триматися за перевірений, ризикніть і спробуйте щось новеньке - що перше в голову минеться. Роблячи так, ви очиститесь від ментального мотлоху, накопиченого одними і тими ж думками, і звільніть місце для пізнань і творчості.

9. Розвивайте цілісне сприйняття дійсності. Не дозволяйте страхам, забобонам і віруванням обмежувати ваше сприйняття дійсності. Вони утискають ваш зовнішній світ до того, що надійно і безпечно, і заважають досягати інших можливостей.

Шукайте рішення, а не зациклюйтеся на проблемах. Сенс життя в тому, щоб напрацьовувати досвід, а цього супроводжують проблеми, часом численні. Ваше здоров'я визначається не кількістю проблем, а вмінням їх вирішувати. Навчіться бачити у перешкодах можливість потренувати розум, а не непереборні труднощі. Долаючи проблеми своїми силами, ви звільняєтесь з-під контролю інших і їх ускладнень. Ви стаєте господарем своєї долі і робите подарунок своєму здоров'ю.