Дивлячись на свій переповнений речами будинок, така ідея може здатися як привабливою, так і неможливою. Книжкові полиці і шафи забиті настільки, що ми часом навіть забуваємо, що у нас є. Bisquit нарахував 8 причин проти зайвих речей.

1. Мобільність

Якщо раптово треба переїхати або навіть перебратися в інше місто, то набагато легше перевезти невелику кількість речей - тільки найнеобхідніше. Навіщо витрачати час і гроші для переміщення речей, які тобі насправді особливо й не потрібні? Позбудься небажаних речей і побачиш, як легко буде змінити своє місце проживання.

2. Доцільність

Подивимося правді в очі, більшість наших речей не мають ніякого сенсу. Ми не використовуємо їх, ми тримаємо їх "на всякий випадок" (можна назвати це "синдром радянської бабусі", яка навіть пакетики з-під молока не викидає). Рациональней мати навколо себе те, що насправді подобається чи використовується. Не має сенсу купувати, скажімо, молоток, якщо тобі потрібно закляття 1 цвях. Простіше взяти його напрокат у сусідів.

3. Мінімалізм

Це слово може викликати в уяві образи абсолютно білих кімнат, які не можна назвати ні зручними, ні практичними. Між тим, мінімалізм передбачає одноманітності і нудьги.


Просто в твоїх кімнатах буде менше речей, їх буде простіше знайти. Крім того, вченими доведено, що порядок в будинку і на робочому столі сприяє порядку в голові. Ось так.

4. Фінанси

Якщо ти не витрачаєш гроші на речі, які тобі насправді не потрібні, то більше грошей залишається на щось набагато більш значуще. Проста логіка: кілька разів не купивши собі п'ятнадцятий піджак, ти скоро зможеш придбати айфон.

5. Якість не кількість

Стосується в першу чергу ганчірок. Замість купи дешевого одягу стилісти часто радять жінкам купувати менше речей, але дорогих і хорошої якості.

6. Задоволеність

Люди, у яких багато всього, щасливі не більш, ніж інші. Швидше їх купівельна потреба зумовлена бажанням заповнити свою емоційну порожнечу. Але вони роблять собі тільки гірше: багато мотлоху в будинку веде, як ми вже говорили, до ще більшого бардаку в думках.

7. Легше знайти

Скільки всякого тобі потрібно витягнути з шаф, щоб знайти ту єдину маленьку шпильку! Менше речей - легше і швидше знайти те, що шукаєш.

8. Навколишнє середовище

Подивися на пакети зі сміттям, які ти щодня відносиш на смітник. 365 на рік - уявляєш, якої шкоди екології це може заподіяти? Так що, менша кількість речей - це менша кількість сміття.