Звичок, які заважають нам жити зовсім небагато: чи не дихати, не їсти і не думати. В останньому випадку про життя мови не йде, не життя, а так собі існування.

А ось звички псувати собі життя цвітуть буйним цвітом майже в кожному. Взагалі я думала навіть про те, що ця властивість нашого менталітету: нам немов соромно бути щасливим і жити добре. Над нещасними жителями якоїсь великої країни ми сміємося через звичку говорити, що все ОК. Вони, звичайно, теж палицю перегнули зі своєю привітністю та корпоративним "just fine!", Але їх не порівняти з нашої вічної звичкою скаржитися на все підряд.

1. Лаяти уряд за столом на кухні. Від усієї душі люблю і ненавиджу всі ці кухонні кулуари, куди каструльку не поклади, сидить, як мінімум, Сунь Цзи регіонального формату і ТОЧНО ЗНАЄ, як зробити так, щоб у всіх все було ХА_РА_ШО. Тільки от що росіянину добре, то німцю смерть, і в підсумку я кожен раз переконуюся, що найнещасніша людина на землі - президент країни. Бажань у народу на кухні багато, а він один. Бідненький.

2. Читати чужі листи взагалі поганий тон, я, природно, під листами маю на увазі багато форматів особистої інформації: смс, аськи, пошту, листування в соцмережах. І взагалі ні до чого хорошого це не приведе, тому є правило: не шукай помилку і не знайдеш її. Якщо виявите, що ваша половинка нечесна і займається розвитком побічних любовних ліній, то безпосередньо кидати "я ось тут у пошті твоєї порився, і ти нехороша людина" не вийде, доведеться ловити негідника на місці. Витрати емоційні, матеріальні і нікому не бажані, загалом, менше знаєш, менше зморшок.

3. Ображатися на дурнів - заняття абсолютно марна, і носити в голові їх дурості зовсім необов'язково . Хоча тут є одна хитрість, коло дурнів, наприклад, на дорогах зростає пропорційно зростанню досвіду водіння, та й взагалі, чим ти "розумнішими", тим більше їх навколо. Тому дурні бувають одномоментні і постійні у своїй якості. Другу категорію любите і обожнюю, дивіться на них сповнені неминущого захоплення всієї величністю і розмахом їх дурості, а першу категорію відпустіть і забудьте.

4. Скаржитися на пробки. З шапки теми ясно, що дорогим автолюбителям потрібно просто змиритися, ви на дорогах не одні, всі хочуть тепленькими і сухими дістатися з точки А в пункт Б. Окремо хочу передати привіт моїй улюбленій столиці, які вперто продовжують збагачувати вітчизняний та зарубіжний автопром, щоб по 2:00 стояти в пробці і говорити про це в поїздах. Я пам'ятаю вас, злісні жінки, які заважали мені спати своїми розмовами про ці "моторошних неможливих простоях" !!!

5. Читати глянець небезпечно! Я кажу це абсолютно серйозно і абсолютно відповідально. Мені здається, самі перші досліди з тестування ЛСД або опіумні клуби порочних поетів не створювали настільки ж прекрасно-збоченій, яка калічить душу реальності.


Масова культура не зародилася б ніколи, якби не одвічне бажання людини втілити мрію, урвати собі її шматочок. І, якщо шедеври мистецтва переходять в реальне життя легко і прекрасно себе почувають на фантиках цукерок, то глянцеві образи абсолютно не підходять для звичайного життя. Чи не з нашими зарплатами, ні з нашими дорогами і не з нашими хімчистками.

6. Купувати дешеві речі. Я не кажу про хороше MASS MARKET, не кажу про можливу неймовірній удачі купити що-небудь чудове на розпродажах, говорю тільки про неякісну продукцію. Є вислів, я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі. У цьому є своя сувора логіка: хороша овчинка - хороша дублянка, якісний товар служить довше, одяг не втрачає зовнішній вигляд, не викликає алергії, взуття не псує зведення стопи, техніка не потребує ремонту.

7 . Чи не робити зауваження працівнику сфери послуг при його "неуслужлівості". Ні в якому разі не закликаю вас царком ходити перед усіма і вказувати, хто і де не так на вас подихав, але відкрито закликаю до ввічливим формам засудження та усного доброзичливому осуду людини, яка погано робить свою роботу у сфері послуг. Знову-таки численні привіти всім тим прекрасним німфам, яких я своїм недоречним і нелогічним поведінкою в магазинах і торгових точках з метою внести посильний внесок у їх зарплату відвернула від складних завдань з вирішення питань світового перенаселення, глобального потепління або складання формули ліки від усіх хвороб в світі. Вибачте мене, більше я до вас не прийду.

8. Чи не поважати себе. Кожній дівчинці слід було б в дитинстві на ніч читати "Русалоньку" замість "Попелюшки", щоб розуміти одну-єдину річ: ти можеш вирвати собі мову, ходити по гострих ножів, залишити рідний дім, але він так і не полюбить тебе, просто тому що ти не та. А загальним правилом поважає себе людину має стати слово "більше". Більше одягу навіть на самому скоєному тілі, яке так і рветься напоказ, більше знань, більше культурних слів у лексиконі, більше посмішок, більше корисних навичок, більше правильних життєвих установок, більше любові до сім'ї, дітям, тваринам і, що дуже важливо, більше турботи про своє здоров'я. Привіт ранкової дівчинці, синьою від холоду, з пляшкою пива.

9. Не вірити, що мама завжди права. У мам напевно є якась особлива магія, результати застосування якої вони підносять в найбільш невдалий момент. Можливо, в цьому і є якась сумна іронія, саме в ті моменти, коли ти шукаєш відповідей, мама все знає, але ти її ніколи не почуєш, бо мама завжди "була" права. Тоді, в минулому.