Професор економіки Каліфорнійського університету (США) А. Харбергер вивчаючи це питання і грунтуючись на дослідженнях успіху близько 2 млн багатих людей Сполучених Штатів, зазначив яскраву закономірність , за якою основні відмінності бідних від багатих виявляються у ставленні до грошей і в ставленні до часу:

1. Ставлення до грошей

Якщо коротко, то відмінність полягає в тому, що багаті люди думають про те, куди гроші вкласти, а бідні - де гроші взяти. Тим самим перші формують у себе установку наявності грошей, другі - нестачі грошей.

Професор вивів формулу, яка говорить про те, що люди, які постійно думають про те, куди інвестувати наявні гроші, націлені на збільшення свого багатства. Необхідно стати такою людиною! Багато хто скаже: "Які - такі" наявні "гроші? До зарплати не вистачає, постійно" перехоплювати "доводиться!". Відповідь на таке питання один - гроші для інвестування у Вас ВЖЕ Є! Їх просто необхідно перенаправити в інвестування поступово. На практиці ідею прибуткового інвестування починаючи з невеликих сум, дуже докладно висвітлив у своїх книгах Роберт Кіосакі. Ідеї про прибутковому довгостроковому інвестуванні добре описані в книгах самого вдалого інвестора і мільярдера Уоррена Баффета.

Отже, висновок номер 1: Думайте, як і куди інвестувати гроші. Читайте фінансові видання, як "на папері", так і в Інтернеті, відвідуйте семінари з інвестування, спілкуйтеся з людьми, які є процвітаючими інвесторами - напевно серед Ваших знайомих вже є такі люди. Інвестуйте.

2. Ставлення до часу

Багаті і бідні відрізняються своїм ставленням до часу і горизонтами планування.


Наприклад, бідна людина постійно думає, як дожити до зарплати, а багатий - де і як відзначити свій, ще такий далекий, 90-річний ювілей.

У першу чергу ставлення до часу проявляється в плануванні свого особистого бюджету. Дуже цікаві дані міститися в результатах дослідження ROMIR-Monitoring, проведеного в грудні 2005р.

Згідно з даними, кожен третій росіянин (31%) сказав, що свій бюджет не планує. Більше третини жителів країни (37%) будують бюджетні плани в щомісячному режимі. Кожен п'ятий росіянин (20%) сказав, що планує свої витрати на два-три місяці вперед. Про більш довгострокових розрахунках статей сімейного бюджету сказали всього 8% росіян. Про планування бюджету строком на рік сказали 3% росіян. Про перспективи розподілу грошових коштів на два і більше року вказали тільки 1% респондентів.

Цікаво, що багатство розподілено таким же чином. Основна частина багатств належить не більш ніж 5 відсоткам населення. Ці 5 відсотків населення - люди, які не обмежуються найближчими перспективами, вони планують своє життя на кілька років вперед.

І, звичайно ж, у людини, розпланувати своє життя на кілька років вперед, що має чітке уявлення, що і в які терміни йому належить зробити, просто не залишиться часу на безцільну витрату СВОГО ЖИТТЯ. Р.Кійосакі сказав: "Єдина відмінність між багатим і бідним чоловіком в тому, що вони роблять у вільний час."

Висновок номер два: Плануйте свій особистий бюджет, досягнення і події Вашого життя на якомога більший термін . Бережіть час Вашого життя.