Яку б дієту ви не хотіли випробувати на собі, практично в кожній ви виявите таку рекомендацію, як не брати їжу на ніч. Але більшості з нас саме ввечері так і хочеться пригоститися чим-небудь дуже смачним. Але з цим можна впоратися, слідуючи деяким рекомендаціям.

По-перше, ні за яких умов не потрібно терпіти сильне почуття голоду. Навіть якщо звичайна порція вечері з'їдена, але бажання поїсти залишилося, можете з'їсти невелику порцію салату, йогурту або випити склянку кефіру. Відзначимо, що фрукти на ніч вживати не рекомендується.

По-друге, беріть з собою на роботу що-небудь для невеликого перекусу, це можуть бути сухофрукти, овочі (наприклад, морква , огірок), сир або хлібці. Тим самим, перебивши апетит в кінці робочого дня, прийшовши додому, ви не будете відчувати величезного бажання їсти все підряд.

По-третє, відмінними помічниками в боротьбі з почуттям голоду є зелений і трав'яний чаї, апельсини, гарбузове насіння. Трав'яний чай можна заварювати з листя смородини, обліпихи, липи, вони дуже корисні для здоров'я.

Ще є такі маленькі хитрощі для обману почуття голоду: не додавайте під час вечері спеції і прянощі, так як вони розпалюють апетит, для зняття втоми і зниження апетиту прийміть розслаблюючу гарячу ванну, почистіть зуби, спрацює рефлекс, якщо зуби почистили, то їсти не можна.

Займайтеся спортом, так як він відмінно відволікає від думок про їжу.


Займіться фітнесом, легкою атлетикою, йогою, в сприятливу погоду можна прогулятися на свіжому повітрі, в результаті чого організм насититься киснем і покращиться сон.

Найчастіше сильне відчуття голоду відвідує нас, коли ми нудьгуємо або сильно чимось схвильовані. Отже, потрібно вміти відволіктися, зайнятися чимось цікавим, почитаєте, подивіться телевізор, придумайте собі якесь захоплення. А для того щоб впоратися з хвилюванням, необхідно просто задуматися і спробувати знайти вихід з важкої ситуації.

Ще один цікавий порада: якщо вас мучить непереборне бажання поїсти ввечері, пообіцяйте собі з'їсти це на сніданок. Ймовірно, вранці вам цього вже не буде хотітися, а якщо і з'їсте, то шкода здоров'ю завдано буде мінімальний. А втихомирити розігрався апетит можна випивши томатного соку, мінеральної води або води з лимоном.

І найголовніше в боротьбі з почуттям голоду - налаштуватися психологічно. Визначте для себе, що вам найбільше хочеться смачно поїсти або бачити в дзеркалі струнку фігуру. Ставте перед собою завдання - не братися за їжу ввечері. Мотивуйте себе тим, що якщо сьогодні відмовтеся від вечері, то завтра схуднете на кілограм. Так з часом ви звикнете не їсте на ніч і будете легко дотримуватися цей постулат. І ще, можете заспокоювати себе тим, що ви не відмовляєтеся від смакоти, а просто відкладаєте їх на потім, а замість звичної великої порції з'їдаєте маленьку. Головне знайти сили і у вас все вийде.