Як правило, сучасні жінки все частіше відмовляються від грудного вигодовування свого малюка на користь штучних замінників материнського молока. Найчастіше такі дії молодих матусь обумовлені турботою про власну фігуру, точніше - про стан форми грудей. І лише деякі готові жертвувати так званим "власним марнославством" заради блага своєї дитини.

Такі стрімкі тенденції зневаги жінками однією з основних функціональних особливостей власного організму призводять медиків у вкрай незадоволене стан. Адже майже всім і кожному відомо про те, що саме грудне молоко захищає тендітний і незміцнілий дитячий організм від ряду інфекційних та інших захворювань. Малюки, вигодовуються грудним молоком, набувають стійкий імунітет від різних бактерій та інфекцій, бо ті речовини, що містить цей похідний продукт жіночих грудей, робить налаштування дитячої імунної системи.

Американські вчені з університету Ілінойса провели цілий ряд досліджень з метою встановити причини, з яких грудне вигодовування в рази перевершує штучне. Як виявилося, справа полягає в наступному: материнське молоко запускає ті захисні механізми дитячого організму, що даровані йому самою природою.


У той же час штучні продукти дитячого годування не роблять на імунну систему малюка абсолютно ніякого впливу, принаймні - позитивного.

Грудне молоко впливає на організм дитини на генетичному рівні. Стоїть на чолі дослідження професор Шерон Донован (Sharon Donovan), виходячи з отриманих даних, зробила наступну заяву: "Ми вперше довели той факт, що молоко матері викликає зміни в генах. В результаті грудного вигодовування шлунково-кишковий тракт новонароджених відчуває певні позитивні зміни, і цей ефект ні в якій мірі не можна порівняти з впливом штучного молока. Кожній дитині важливі і життєво необхідні активні компоненти саме материнського молока ".

Фахівці рекомендують жінкам годувати своїх малюків виключно грудним молоком, принаймні - як мінімум протягом першого півроку його життя. Крім того, автори дослідження плекають надію на те, що їх відкриття надасть допомогу в створенні більш досконалого, практично ідентичного натуральному, штучного молока, призначеного для тих малюків, які не мають можливості ласувати материнським молоком ...