У сучасному світі існує думка, що для того, щоб стати першокласним фотографом потрібно просто придбати хорошу цифрову професійну фотокамеру. Дійсно, в наші дні процес створення фотографії вельми спростився.

Фотокамери стали менш громіздкими, а більшість операцій, необхідних для отримання якісного знімка, виробляються в автоматичному режимі. Практично кожна поважаюча себе родина має власний фотоапарат, а часом і не один. Вирушаючи на відпочинок або збираючись у колі друзів, вони роблять масу пам'ятних фотознімків, адже що може бути простіше?

Але так було не завжди. Буквально пару-трійку десятків років тому для того, щоб перетворитися на затребуваного і кваліфікованого фотографа, молоді люди присвячували вивченню процесу фотографування не один рік. І придбання фотообладнання було лише початком великого і складного процесу навчання.

Що робить фотоапарат найдорожчим?

На сьогоднішній день існує ряд фотоапаратів, які заслуговують, завдяки своїм технічним показникам, особливо пильної уваги і мають вартість, м'яко кажучи, вище середньої. Такі фотоапарати володіють винятковими характеристиками і по праву вважаються справжніми предметами розкоші.

Використовують їх тільки професіонали, фанати своєї справи, для яких фотографія - це не просто добування "хліба насущного", це сенс і мета всього життя. Але при всьому при цьому, як би парадоксально це не звучало, до найдорожчих фотокамерам у світі ставляться зовсім не ці чудеса техніки, а агрегати, позбавлені навіть елементарного набору функцій, присутнього в наш час в будь посередньої "мильниці".

"Пальма першості" на сьогоднішній день віддана раритетним фотоапаратів, які з віком, завдяки своїй ексклюзивності та історичної цінності, тільки підвищують свою вартість.

Трійка лідерів серед найдорожчих фотокамер на світі

Отже, раді представити увазі наших читачів три фотоапарата, що залишаються на сьогоднішній день найдорожчими на світі:
Фотоапарат фірми Leitzsche Camera (відомої під скороченою назвою Leica), який у 2007 році був проданий з молотка приватному колекціонерові, який побажав залишитися інкогніто, за 384 000 американських доларів.


Камера була випущена в 1925 році в серійне виробництво під назвою "модель 107". Головною її відмінністю від "побратимів" були дуже компактні (на той час) розміри при досить великої функціональності.
Фотоапарат "Даггеротіпа", вироблений компанією "Susse Freres" (Братів Сюсс). Цей єдиний екземпляр фотоапарата даної моделі, вироблений в 1839 році, який зберігся до наших часів. За дане пристосування невідомий колекціонер віддав в 2007 році на одному з найпопулярніших аукціонів в світі фотографії під назвою West Licht Photographica Auctions 760 тисяч доларів (або 576 000 євро), тим самим зробивши його найдорожчим фотоапаратом у світі аж до 2011 року. Первісна вартість такого "агрегату" становила приблизно 350 франків.

До 1850 спосіб "Даггеротіпа" був єдино можливим методом отримання фотознімку в світі. Суть цього методу полягала у використанні в якості фотографічного матеріалу мідної пластини, розкритої зверху тонким шаром срібла. Пластина була відполірована, а безпосередньо перед фотозйомкою розкривалася йодистими парами. За допомогою спалахи світла на пластині утворювалося приховане зображення, проявляється внаслідок хімічної реакції з ртуттю. Дана модель вважається самою першою моделлю фотоапарата, створеного в комерційних цілях, що і робить його таким бажаним експонатом для більшості колекціонерів у світі.
• Лідирує в списку найдорожчих фотоапаратів світу на сьогоднішній день фотокамера горезвісної фірми Leica, випущена в 1923 році в числі найменшою тестової серії, що становить всього 20 виробів. На сьогодні у світі залишилося всього 12 таких фотоапаратів. Цього року невідомий колекціонер з Австрії, придбав на аукціоні Westlicht фотоапарат за 2,9 млн доларів США.