Якщо людина добре спить і повністю відпочиває, у його організму на наступний день повністю відновлюються сили і нормалізується самопочуття. Проте вже давно було встановлено, що сон - дуже складне поняття. Його порушення можуть викликати хвилювання, стреси, неправильна температура в приміщенні, шум або світло.
Проте ще однією причиною поганого сну є неправильно підібране подушка. Людина може добре спати тільки тоді, коли він буде зручно лежати. М'язи шиї повинні бути розслаблені, а хребет повинен знаходитися в максимально прямому положенні. Саме таке положення дозволяє тілу відпочивати, а людини на ранок не будуть турбувати болі і заніміла шия. Саме тому подушка відіграє важливу роль для формування вашого сну.
Цікаво, що якість сну буде залежати навіть від довжини подушки і її місця розташування: якщо голова буде занадто піднята або опущена, хребет вже не зможе бути прямим.


Підбирати подушку необхідно в першу чергу виходячи саме з статури. Врахуйте, що висота подушки повинна бути рівною ширині плеча. Зверніть увагу на те, що будь-який виріб з часом "злежується", через що стає нижче.
Вважається, що івановські подушки є відмінним вибором, адже в асортименті є моделі для людей з різним статурою. Більш м'які подушки підійдуть тим людям, які віддають перевагу сон на животі. Саме така подушка дозволить розслабляти м'язи навіть у такому положенні. Для тих, хто спить на боці, рекомендуються більш жорсткі подушки. Для людей, які найчастіше лежать на спині, необхідно вибирати "золоту середину" .Якщо ви стоїте перед вибором форми, то звертайте свою увагу на класичні, квадратні і прямокутні варіанти. Що стосується більш оригінальних форм - круглі, рулонні і трикутні, то їх зовнішній вигляд, звичайно, дещо виграє, однак комфорт сну вони найчастіше забезпечують не в повній мірі.