У літній сезон року як ніколи наші ніжки повинні виглядати здоровими і красивими. Адже літня відкрита взуття не приховає ніяких огріх, в тому числі і мозолів і шкірних нашарувань. Звичайно ж, не викликає питань регулярний косметичний догляд за ніжками, однак такі маленькі неприємності як мозолі і нашарування вимагають спеціальних навичок. Отже, деякі методи боротьби з цими "недугами".

Нашарування шкіри або стоптані місця - найбільш поширені вади наших ніг, які являють собою огрубілі ущільнені ділянки на стопах. Така проблема з нашаруванням шкіри може виникати через незручну тісного взуття або неправильної колодки, а так само при носінні взуття на каблуках - через неправильне розподілу ваги.

Мозоль - хворобливі ущільнення, які з'являються, в основному, на п'ятах і пальцях ніг. Мозолі бувають сухі і мокрі. Мокрі мозолі супроводжуються виділенням рідини (реакція організму на пошкодження тканин) та їх найкраще обробляти антисептичними засобами і лікувати як ранки. А ось сухі мозолі - найбільш неприємні, так як процес лікування дуже тривалий і тому, для проблеми сухих мозолів краще користуватися аптечними засобами.

Вищеперелічені огріхи на ніжках, на щастя, не смертельні і з ними можна і потрібно боротися . Звичайно, можна звернутися в салон до фахівців, але існує кілька методів лікування "недуг" ніг в домашніх умовах.

Аптечні засоби. Найбільш практичними і недорогими засобами є саліцилова і бензойна кислоти ( у продажу вони в основному представлені мазями), тому як вони володіють размягчающім дією.


Але ними потрібно правильно користуватися, оскільки попадання на ніжну здорову шкіру може призвести до небажаних наслідків. Тому перед використанням мазі потрібно виконати ряд нехитрих дій: розпарити проблемні місця в антибактеріальної ванночці, потім наклеїти пластир з вирізом для мозолі або нашарування (так щоб пластир закривав здорову шкіру) намазати маззю, і наклеїти зверху ще один пластир, щоб покрити мозоль/нашарування. Залишити мазь з пластиром приблизно на 7 годин. Після даної процедури, размягчнним шкіру видалити пемзою, спеціальною щіточкою або скрабом для ніг. При необхідності процедуру повторити.

Так само можна використовувати масла, наприклад компрес з касторової олії і гліцерину допомагає стимулювати кровообіг і швидко пом'якшує огрубіла шкіру. Для компресу краще використовувати бавовняний шкарпеточку.

Народні засоби. Мильно-содові ванночки (50гр. Подрібненого господарського мила і 2-3 чайні ложки столової питної соди на 1 літр води) - самий поширений і простий метод. Але він допоможе тільки при регулярному застосуванні. При хворобливих мозолях дуже ефективною буде ванночка з марганцівкою. Розвести марганцівку в теплій воді, так щоб вона стала трішки рожевою, і додати трохи кухонної солі. Ніжки тримати в такій воді 15-20 хв. Після чого ноги не витирати, тоді біль швидше йде. Так само можна робити ванночку в холодній воді з сіллю (20-30 хв.) - Така ванночка зніме печіння і зробить шкіру м'якою.