Так вийшло, що про ранній розвиток дитини всерйоз почали говорити відносно недавно. Цьому сприяє реальна зміна устрою нашого життя за останні кілька десятків років, яке сприяє розвитку особистості в суспільстві: людину можливого на прояв креативних дій та індивідуальності. У Західних країнах, з притаманною їм формою виховання дітей, раннім розвитком дитини займаються вже близько ста років. У нас багато батьків перестали віддавати дітей в обов'язковому порядку в ясла і рішуче зайнялися їхнім вихованням.

рике та сенсорики, і розвитку письма, читання і рахунки. Марія говорила, що в розумі немає нічого такого, чого не було б в почутті, тому виховувати дітей необхідно даючи можливість їм возз'єднати весь набутий досвід в єдине ціле.

Глен Доман, відомий американський вчений, працював з розумово відсталими дітьми, яких навчав читати. Його власні методики дали результат краще ніж у здорових дітей. У його інституті діти від двох до чотирьох років починали читати, освоювали математику, стаючи справжніми ерудитами, і тим часом добре розвивалися фізично: лазили, бігали і плавали. Цей метод використовується багатьма муніципальними програмами США. Також за методом Глена Домена в дитинстві вчилися 10 нобелівських лауреатів.

Однак, не завжди у батьків вистачає часу і сил пізнати нові методики у розвитку дитини. Тому є простіші і не менш ефективні способи допомогти своїй дитині розвинути здібності, якими він володіє від природи.

Світ розпізнається через ігри.
З дитиною необхідно завжди грати, не варто відвертатися від дитини.


Ви не тільки повинно вміло грати з дітьми, але і їх навчити іграм: показати, як зробити гру цікавіше або створити нові враження від гри, щоб вона стала захоплюючою. Часто грайте з дітьми у них в кімнаті. Дитячу краще облаштувати, згідно із законами Марії Монтессорі, розділивши на три зони: спортивна, сенсорна (м'ячики, вода, коробочки з різноманітними запахами), ігрова.

Комплектація іграшок.
Іграшки - це не просто яскраві прикраси дитячої кімнати. Вони є важливими елементами розвитку дитину, не забирайте у дітей іграшки. Як правило, з іграшок необхідно мати: ляльки, конструктори, м'ячі, спортивний куточок, набори для рольових ігор (посуд, інструменти, ляльковий будиночок), обов'язково музичні інструменти, книжки з картинками.
Також варто звернути увагу на поведінку батьків, які ведуть своє чадо на 3-4 гуртка в день, дитині багато заняття не подобаються, вони нав'язані батьками і він йде туди з істерикою. Для цього варто створити передумови, які спонукають піти дитини на гурток, у нього повинен бути інтерес до заняття на гуртку. Однак варто запам'ятати головну мету раннього розвитку дитини: дати дітям таку освіту, щоб вони мали аналітичний розум, тямущість і здорове тіло.