Найулюбленіше свято у будь-якої дитини - це, звичайно ж, його День народження. Отже, чим же порадувати свого малюка? По-перше, треба визначитися з подарунком імениннику. Найкраще, це питання заздалегідь обговорити з самою дитиною - йому приємно, що прислухаються до його думки, а батькам не треба буде гадати, сподобається сюрприз їх чаду чи ні.
По-друге, жодне свято не обходиться без гостей. Кого запрошувати і в якій кількості, зрозуміло, слід узгодити з дитиною. Його свято, значить і гостями, відповідно, будуть його друзі.
По-третє, чим зайняти маленьких гостей. Це найголовніше питання в організації дитячого свята, зрозуміло, після урочистого вручення подарунка іменинникові. Завданням батьків буде організувати веселі конкурси, тому як гості-діти, тим і відрізняються від гостей-дорослих, що одним подавай розваги, а інші з задоволенням оцінять кулінарні здібності господарів. Конкурси для дітей повинні бути веселими, цікавими і різними. Вони можуть бути як рухомі, так і інтелектуальні, командні або індивідуальні, із залученням дорослих і без.


Конкурси необхідно продумати заздалегідь і закупити все необхідне для їх проведення, щоб всім гостям вистачило. І ще, при організації конкурсів, необхідно пам'ятати, що всім учасникам буде приємно отримати маленький подаруночок на пам'ять (ручка, фломастер, брелок, м'яка іграшка або інший невеликий сувенір).
І, звичайно ж, жодне свято не обходиться без святкового стола. Чим пригостити маленьких гостей? Краще всього, якщо частування буде ставитися до розряду смачною і корисною їжі. Після складання меню для дитячого святкового столу, бажано, поспілкуватися з мамами запрошених дітей і з'ясувати, чи немає у їхньої дитини алергії на той чи інший продукт. Головним же частуванням торжества, зрозуміло, є торт. Краще всього, якщо батьки допоможуть дитині впоратися з розрізанням торта і частуванням їм гостей.
Описані правила організації дитячого свята підходять до будь-якого торжества, яке Ви захочете організувати у себе вдома.