Головне правило, яким слід керуватися при виборі будь-якого аромату полягає в тому, що парфум повинен відображати ваш характер і поточне настрій. Взагалі вибираючи парфуми або скажімо повсякденний наряд ми мимоволі починаємо наслідувати моду - не дивлячись на це будь-яка жінка все ж повинна залишатися неповторною і особливою, саме тому вибираючи композицію зовсім необов'язково повністю спиратися на якісь модні тенденції і течії - навіть якщо вода є невідомою або не дорогий, зовсім необов'язково, що вона виявиться поганою або неякісною.

Окремо слід сказати про характерні висловлюваннях, касаемо сумісності ароматів, наприклад існує думка, що блондинкам більше підходять легкі, квіткові аромати, а брюнеткам - східні і терпкі . Насправді такі судження не доведені, але й не ким спростовані - цікаво, що певна логіка в цьому все ж є - справа в тому, що між шкірою і кольором волосся є сама прямий зв'язок - брюнетки, наприклад, часто володіють жирною шкірою, а блондинки - більш сухий, важливо сказати, що жирна шкіра тримає аромат довше, ніж тонка, бліда.


У будь-якому випадку не бійтеся експериментувати і пробувати нові поєднання, адже саме на практиці відкриваються знаходяться нові ідеї.

Цікаво, що дуже часто аромат вибирається відразу - практично відразу, не вдаючись ні в які подробиці - звичайно таке ставлення може бути виправдано, але не можна забувати про те, що для того щоб грамотно підібрати парфум потрібно враховувати безліч параметрів - колір волосся і шкіри, зріст і вагу, темперамент, настрій і багато іншого. Наостанок слід сказати про те, що аромат - це непостійна річ, в ідеалі на вашому столику має бути близько десяти композицій на будь-який випадок, не можна користуватися тільки одним ароматом - змінюється все, а значить зміняться повинні й ви.