Від стану серця залежить багато чого: якість життя, настрій і працездатність людини. Цей важливий орган вимагає постійної турботи. Допомогти серцю нормально функціонувати можна, включивши в щоденний раціон певні продукти.
Рекомендується вживати хоча б два рази на тиждень рибу. Бажано віддати перевагу лососеві, сардині і тунця, приготованим на пару. Такі страви містять необхідну кількість кислоти Омега-3, яка істотно знижує ризик захворювання серцево-судинної системи.
Щоб нормалізувати кров'яний тиск і забезпечити безперебійну роботу серця, необхідно вживати в їжу фрукти, овочі і бобові культури. Рекомендується вживати щодня як мінімум 400 г цих продуктів. Тим більше, що вони приносять безперечну користь для всього організму людини.
Відмінно справляються з підвищеним рівнем холестерину в крові часник і горіхи (мигдаль, кеш'ю та лісові). Але їх не можна вживати у великих кількостях. Оптимальна добова доза часнику - пару зубчиків, а горіхів - до 50 м
Дуже корисні для стабільної роботи серця продукти рослинного походження, вироби з борошна грубого помелу, картопля, злаки і крупи.Для того, щоб серце отримувало необхідне кількість поживних речовин і кисню необхідно пити більше півтора літрів рідини в день. Краще всього зробити свій вибір на користь мінеральної води без газу і зеленого чаю.
Корисно вживати в їжу невеликі дози гіркого чорного шоколаду. Для зміцнення серцевого м'яза потрібно 20-30 г продукту на добу.
А ось солодощі та тваринні жири можуть істотно зашкодити серцю. Вони здатні спровокувати розвиток атеросклерозу. А при цьому захворюванні відбувається закупорка судин, що може призвести до інфарктів і інсультів. Тому від вершкового масла, м'яса, сала, молока та інших подібних продуктів краще взагалі відмовитися або хоча б максимально обмежити їх споживання.
Постійні стреси шкодять нормальному функціонуванню серця. Обмежити вироблення стресових гормонів може оксид азоту, але рафінована їжа перешкоджає його продукування. Щоб стимулювати вироблення оксиду азоту, слід поповнити свій раціон білим м'ясом, рибою, сиром, молочною продукцією і горіхами.