Сонцезахисні окуляри - це сучасний аксесуар, який не тільки захищає очі людини від негативного впливу ультрафіолету, але і є елементом стилю. Сонцезахисні окуляри чоловічі і жіночі можуть використовуватися в будь-який час року. Влітку вони рятують людей від прямих сонячних променів під час поїздок і активного відпочинку. Взимку сонцезахисні окуляри використовуються для захисту очей від сонячних променів, розкритих від поверхні снігу. Вони абсолютно необхідні любителям зимових видів спорту, але не в меншій мірі в сонячний зимовий день вони корисні і в місті.

Однак не всі очки володіють захисними властивостями. На прилавках магазинів і ринках дуже часто зустрічаються підробки, виконані зі звичайного скла. Вони не здатні захистити очі від ультрафіолету, хоча, за зовнішнім виглядом, схожі з справжніми сонцезахисними окулярами. Тому, до вибору цього корисного аксесуара потрібно ставитися з особливою увагою.

Ультрафіолетове випромінювання прийнято ділити на три типи залежно від довжини хвилі:

  • Тип "A". До нього відноситься випромінювання з великою довгою хвилі. Ці промені являють найменшу небезпеку для людей. Вони зраджують шкірі засмагу і в невеликих дозах навіть корисні для людини;
  • Тип "B", тобто промені з середньою довжиною хвилі. При тривалому знаходженні людини на сонці, промені цього типу викликають дерматити і опіки шкірних покривів;
  • Тип "C" - короткохвильове випромінювання. Ці промені становлять найбільшу небезпеку для людини, оскільки здатні проникати в його тканини.

Природна захист зору від негативного впливу сонячних променів забезпечується за рахунок вироблення ферменту - меланіну.


Але з віком, людський організм виробляє меланін все в меншій кількості. Тому, літні люди практично беззахисні перед сонячними променями. І єдиний вихід у цій ситуації - це придбання сонцезахисних окулярів.

Ультрафіолет досить добре відбивається від багатьох природних об'єктів, таких як сніг і вода. І якщо ви збирається відвідати гірськолижний курорт, або відправитися з друзями на риболовлю, то вам варто придбати сонцезахисні окуляри з максимальним ступенем захисту. Для прогулянок по місту і лісопарковій зоні достатньо придбати сонцезахисні окуляри з мінімальною ступінь захисту.

Сонцезахисні окуляри прекрасно поєднуються практично з будь-яким стилем одягу, важливо тільки підібрати відповідний нагоди дизайн очок. Не варто відмовлятися від захисту очей в будь-якій ситуації. Навіть у таких випадках як весілля, можна підібрати окуляри підходять до весільної сукні. У тих магазинах, де продається весільна біжутерія можна знайти і відповідні окуляри.

Перед покупкою обов'язково надіньте окуляри і візуально перевірте якість стекол. Навколишні об'єкти повинні проглядатися без спотворень і відблисків.

Не варто купувати сонцезахисні окуляри, на стекла яких нанесена фарба, лак або плівка. Такий товар не зможе захистити вас від ультрафіолету. Особливу увагу приділіть вибору сонцезахисних окулярів для дітей. Адже, більшу частину часу, вони проводять на вулиці, а значить, піддаються постійному впливу сонячних променів.