Люди, не з чуток знайомі з безсонням, знають, що ця напасть небезпечна своєю підступністю. Занепокоєння сну, і його уривчастість, затруднительность при засипанні, занадто раннє пробудження, відчуття пригніченості і розбитості вранці, мляве стан організму протягом усього дня, і не покидає бажання відіспатися вдень.

Часто безсоння є не хворобою, а синдромом. Так безсоння може з'явитися у людей, із захворюваннями дихальних органів і атеросклерозом. Надмірне вживання кави і чаю, зловживання тютюном і вітаміном C також негативно не впливає на здоровий сон.

Але природа здавна подбала про наше здоров'я, і надала нам широкий вибір методів і засобів, у тому числі трав і лікарських рослин , що допомагають при порушеннях сну.

Перш ніж лікувати безсоння травами, обов'язково виконайте наступні рекомендації:

  • прогулянки на свіжому повітрі, особливо безпосередньо перед сном - найпростіший і один з найбільш ефективних способів нормалізувати нічний відпочинок;
  • не нехтуйте бальнеотерапією - розслаблююча тепла ванна дуже хоршо допомагає від безсоння;
  • для нормального сну організм повинен отримувати такі мікроелементи як магній і літій - гречка, вівсянка, квасоля, картопля, помідори, морська капуста і риба - ось той набір доступних продуктів, регулярне вживання яких необхідно для здорового сну;

Багато рослин, що володіють седативними властивостями, ви можете знайти навіть на своїх ділянках, або в сусідній лісопосадці.


Але ефект буде набагато краще, якщо придбати спеціальний збір лікарських трав, зроблений професіоналами з дотриманням всіх правил в якому-небудь екологічно чистому куточку нашої планети.

Зовсім недавно вже писала про лікарські трави та рослини Криму. Виявляється багато з них допомагають і при безсонні. У статті по вищенаведеної посиланням ви знайдете адресу інтернет-магазину, який працює в Росії. А жителі України трав'яні збори можуть придбати ось тут, на сайті http://travi-krima.com.ua/.

Самыми відомими і ефективними з сонних рослин, вважається глід, лаванда, м'ята, пустирник, валеріана , материнка, меліса і хміль, цей список можна продовжувати ще довго.

Для лікування травами від безсоння, можна вибрати і скласти індивідуальний збір, відповідний саме для вашого організму. А можете придбати вже готові збори, підібрані фахівцями таким чином, щоб кожна трава окремо доповнювала дію іншої.

З підібраного збору можна приготувати різноманітність лікувальних мікстур, відварів, настоїв, з додаванням відвару можна приймати розслаблюючі і заспокійливі ванни , можна робити інгаляції, і навіть пошити собі улюблену сон-подушку.

Листя м'яти виділяють фітонциди, сприяють розширенню судин, знімає спазми судин, має знеболюючу дію, м'ятний аромат здатний підвищити і поліпшити пригнічений настрій. В відвари можна додавати мед, це тільки посилить дію теплого, лікувального чаю.

Перед тим, як лягати в ліжко, прийміть ванну з відваром меліси і лаванди, а біля подушки покладіть мішечок з трав'яним збором, це допоможе швидше заснути.

Геть безсоння і приємних вам сновидінь!