Кримський півострів багатий флорою з-за свого окраїнного географічного положення.

Крим був свого роду "перегородкою", яка з'єднувала флори Кавказу, Східно-Європейської рівнини, Середземного моря та Малої Азії. Саме через це на півострові так багато різновидів рослин, а особливо її багато в горах. Завдяки цьому звичайна сосна може так близько прирости до вічнозеленого суничник дрібноплідний, а папороть до астрагалу.

У деяких місцях тут можна побачити таку рослинність, якої вже давно немає на Балканському, Піренейському і Апеннінському півостровах. Там люди самі її знищили. А от у кримських горах вона відмінно збереглася.

Ще недавно континентальна зв'язок півострова переривалася, і він був островом. Зараз в біологічному відношенні Крим є островом, бо солоний Сиваш є величезною перешкодою не тільки для рослин, але і для тварин. Таї зберігається ізоляція фауни і флори.

Фахівці нарахували 280 ендемічних видів (глід Пояркової, підсніжник складчастий, ясколка Биберштейна, цикламен Кузнєцова, чебрець та інші).

2775 видів диких рослин ростуть в Криму, а разом з культивованими рослинами їх 3500 видів. А це приблизно 60% всієї рослинності України. Велика частина рослин знаходиться в горах.

Кримський півострів визнали Міжнародним Союзом охорони природи.

Від Севастополя до самої Феодосії простягається лісостеповій пояс. Тут є зарості чагарників, лугові степи і низькорослі дубові ліси.

А ось на висоті 350-400 метрів уже починається лісовий пояс. Він утворюється з рослинних співтовариств дуба скельного та дуба пухнастого. Там же можна побачити багато бирючини, кизилу, бруслини та ін. З висоти 700-800 метрів починають рости букові та грабові ліси.


Ці ліси простягаються до самих обривів, а ось на самих вершинах лісу майже не ростуть.

Кілька інші висотні пояси на південному схилі Кримських гір. Якщо підніматися з півдня, то ми побачимо приморський пояс, який утворюють дубово-ялівцеві ліси.

Разом з тим як заселявся Південний берег привезені декоративні та плодові культури змінювали корінну рослинність.

Чим вище в гори, тим мінливіший рослинність. На схилах гір до 1000-1100 метрів соснові та дубові ліси. На висоті 1100-1300 метрів ростуть сосни звичайні і бук. Тут навіть зустрічаються 250-річні дерева.

Це не тільки красиво, але і потрібно для самого Криму. Ліси захищають грунт від ерозії і змивів, регулюють водний стік на поверхні і створюють чистий і здоровий повітря.

Ліси займають 13% всієї площі Криму і 50% площі гір.

На рівнинах багато степової рослинності. До них можна віднести злаки, ковила, типчак, тонконіг і різні трави.

Кілька десятків видів кримської флори визнані лікарськими травами офіційною медициною. Але лікувальним ефектом володіє набагато більше трав і рослин Криму. Саме тому трави гірського Криму завжди мали успіх, досі активно застосовуються для лікування різних болячок. Чаї з трав'яних зборів Криму популярні по всьому світу, радить купувати такий набір на сайті http://travi-krima.ru/.

164 виду всіх рослин Кримського півострова занесені до Червоної книги України. З них: цикламен Кузнєцова, півонія тонколиста, иглица під'язикова, тюльпан двуцветковий, суничник дрібноплідний, сосна судакська, крокус вузьколистий та багато інших. А зараз створюється Зелена книга України, де записуються рідкісні і потребують охорони рослини.