Ні для кого вже давно не секрет, що літнє сонце - це не завжди добре. Щоб сонечко приносило радість, потрібно від нього грамотно захищатися, причому захищати потрібно і тіло, і обличчя, і волосся. Втім, очі наші теж потребують захисту від ультрафіолету.

Шкіра влітку як ніколи потребує комплексного догляду. Її потрібно захищати, живити, заспокоювати і зволожувати після сонячних ванн. Неуважність до себе може нашкодити не тільки красу, а й здоров'ю шкіри.

Влітку шкіра під впливом ультрафіолету загоряє - шкіра темніє через надлишок пігменту меланіну в епідермісі (зовнішньому шарі шкіри). Засмага шкіри означає, що організм добре захищається від сонячного випромінювання, під впливом ультрафіолетових променів утворюються біологічно активні речовини, які стимулюють ендокринну і нервову систему, покращують обмін речовин і підвищують опірність різним захворюванням.

Але небезпека полягає в тому, що можна захопитися і шкіра згорить, буде опік.

Якщо пробути на сонці небагато - хвилин 10-20, то шкіра злегка почервоніє, але якщо довше - може припухнути і запалитися. Якщо ж уже шкіра згоріла, то на ній утворюються пухирі, наповнені рідиною - шкіра захищається, як може - які потім лопаються і шкіра злазить.


Небезпека полягає в тому, що при цьому шкіра не може виконувати свої захисні функції, а також порушується терморегуляція. Ось чому людині з сонячним опіком то жарко, то холодно.

Зовні згоріла шкіра теж страждає. Вона втрачає гладкість, еластичність, утворюються зморшки. У шкірі виникають зміни, які сприяють утворенню раку шкіри.

Щоб захиститися, потрібно застосовувати захисні засоби з УФ-фільтрами.

Як вибрати засіб від засмаги? Ступінь захисту шкіри залежить від захисного фактора (SPF), який показує, у скільки разів він знижує сонячне опромінення. SPF від 2 до 50 дає великі можливості для вибору.

Фактор 2-6 дає базовий захист, 8-12 - середню, 15-25 - високу, а 30-50 - інтенсивну захист. Фактор вище 50 забезпечує блокуючу захист.

Склад сонцезахисних засобів дозволяє крім ефективного захисту, відновити шкіру після сонячних ванн. Стан шкіри поліпшується, вона розгладжується, зволожується, харчується. Процес старіння, який запускає УФ-випромінювання, призупиняється.