На відміну від інших загальнонаціональних свят, репутація яких змінювалася залежно від політичної лінії, Новий Рік для російського менталітету завжди був і є свято безумовно хороший, як дитя для матері, без всяких класових та національних забобонів. Не випадково, Новий Рік пережив усіх своїх побратимів по радянській святкової системі.

І жодне свято, схоже, не дарує нам такого довгого періоду передчуття, який ми присвячуємо прямо-таки ритуальному перебирання новорічних можливостей! Задовго до Нового Року ми задаємо, в общем-то, риторичні запитання друзям, родичам, знайомим і колегам: де і з ким вони збираються святкувати зустріч Нового Року?

Особливою цінністю для нас стає саме можливість перебирати різні новорічні варіанти, багато з яких, до того ж, стає все більш доступними. Може, поїхати на дачу і там народити ялинку у дворі? Піти в ресторан? Махнути в Африку або Європу? Поїхати до шкільного друга в інше місто? Влаштувати корпоративний Новий Рік в зимовому наметі або "Новий Рік в СРСР"? Чому б і ні.

На відміну від перебирання сімейних новорічних варіантів, яке може тривати аж до 31 грудня, вибір місця, часу і компанії-організатора корпоративного Нового Року доводиться робити заздалегідь.

перебирання гастрономічних і кулінарних можливостей також стало невід'ємним передноворічним ритуалом.


Однак, в кінцевому підсумку традиційний салат "Олів'є" незмінно з'являється на нашому новорічному столі, правда, тепер у кожної господині і кожного ресторану, обслуговуючого новорічні вечірки, свої варіанти інгредієнтів старовинного рецепту: від яблук до паюсной ікри і рябчиків.

".. У нашому розумінні" салат "- це ціле блюдо, порцією якого може досхочу наїстися тижнева клієнтура магазину Health food. Наприклад, незабутній салат олів'є, він же -" столичний ".. Не продовжуємо, тремтить рука, душать сльози пам'яті" (Вайль і Геніс).

А згадайте, як часто, заводячи мову про покупку якого-небудь екзотичного алкоголю, ми вимовляємо сакраментальну фразу: "До Нового Року, мабуть, куплю"?

Незважаючи ні на що, часи не змінили головну складову святкування Нового Року, яка була озвучена бюрократом Огурцовим у фільмі "Карнавальна ніч": "Товариші, є установка весело зустріти Новий рік". Повністю згодні з товаришем Огурцовим!