В останні роки все більш популярним стає будівництво дерев'яних лазень. Коріння любові російської людини до лазні йдуть у далекі часи наших предків. Тоді щотижневі походи в лазню з березовим віником були частиною способу життя не одного покоління. Вважалося, що в лазні очищається і оздоровлюється не тільки тіло, а й душа людини.

У наш час, на превеликий задоволення любителів здорового відпочинку, зовсім не обов'язково вживати виснажливі виїзди в громадську лазню або приватну парилку, досить побудувати власну дерев'яну лазню в заміському котеджі або дачному будинку. І, в такому випадку, щасливий господар зможе повноцінно відпочити, не витрачаючи часу і сил на дорогу і вибір лазні. Безліч будівельних фірм пропонує послуги з будівництва заміської дерев'яної лазні.

Що ж є причиною моди на дерев'яні лазні і, як результат, стрімкого відродження традиції?

Розглянемо вплив на людський організм відвідування дерев'яної лазні з медичної точки зору. Під час банного сеансу відбувається відмінне прогрівання всіх систем організму, нормалізується обмін речовин, що в кожному окремому випадку однаково добре впливає на життєво важливі процеси.


Так, наприклад, повна людина може позбутися зайвої ваги, а худий, навпаки, видужати до потрібної маси.

Поліпшення обміну речовин, яке сталося після відвідування парильні, спостерігається протягом наступних кількох днів. Банні процедури покращують водно-сольовий баланс, сприяють активному виведенню шлаків з організму, нормалізують роботу нирок, і на цьому корисна дія парилки не закінчується.

При індивідуальному підході до схеми банних процедур і вибору віника відбувається безмедикаментозне лікування таких поширених захворювань, як застуда, захворювання горла, легенів, захворювання нирок, радикуліт, респіраторні захворювання та інші.

Вважається, що масаж віником з листя липи найкраще допомагає при застуді, знімає головні болі і стимулює роботу нирок. А, захопивши в баню віник з дуба, люди з підвищеною жирністю шкіри можуть досягти ефекту гладкою і матовою шкіри. Горобиновий віник мобілізує сили розслабленого банними процедурами організму.