Як і для тренування на будь-якому тренажері, до занять на велотренажері теж варто підготуватися. Особливо, якщо ви збираєтеся займатися вдома. Дотримання правил занять допоможе уникнути травм і витягти максимум користі.

Вчимося правильно сидіти

Велотренажер USA Style SS-370 має сидіння, регульоване по вертикалі, що вже дозволяє комфортно розміститися на цьому тренажері. Але все-таки потрібно намагатися тримати спину прямо. Ця поза відрізняється від тієї, що ми приймаємо на справжньому велосипеді: там спина зігнута. За рахунок напруги під час їзди, вона працює, тому поставі це не шкодить. А ось що стоїть його побратим такої можливості для спини не дає, тому посадка не відрізняється від сидіння на стільці.

Не варто постійно вдаватися до підтримки за поручні - рукояті, хоча при великих швидкостях це і корисно.

Також відрегулюйте висоту сидіння: коліна не повинні бути вище керма, також ступні повинні зручно розташовуватися на педалях, а не тягнутися до них.

А чи потрібні кросівки?

Займаючись на велотренажері будинку багато людей нехтують взуттям. Це абсолютно не правильно. Яким би величезним не було бажання займатися босоніж, все-таки краще подбає про спеціального взуття. Це можуть бути кеди чи кросівки. Взуття дозволить правильно розподілити навантаження на стопу і гомілковостопний суглоб і дозволить уникнути травм.

Точно також і одяг: повинна бути зручною, широкою, не стискує руху.


Але не переборщіть: надто широкі футболка або штани можуть потрапити в механізм.

Розминка і правильне завершення занять

Великий вибір моделей велотренажерів від відомих світових брендів: Sportop, Kettler, EuroFit, Vision Fitness та інших, пропонованих інтернет магазином DomSporta, дозволять вам вибрати підходящий варіант. Але хорошого результату не вдасться домогтися, якщо не дотримуватися ті правила занять, яким вас вчили ще в школі на уроках фізкультури.

Перш за все - контроль дихання. Обов'язково носом.

Кожне тренування слід починати з розминки, розтяжки м'язів і розігріву суглобів. Для цього підійдуть прості вправи: присідання, обертання шиєю, махи руками і ногами.

Чи не обривайте різко тренування, плавно переходите на темп, який заспокоїть серце і пульс.

Мети занять і контроль їх виконання

Тривалість занять, навантаження, частота скорочень серця - все це повинно відповідати тій меті, яку Ви хочете досягти. Приміром, для схуднення час заняття на велотренажері має становити мінімум 40 хвилин, навантаження не надто інтенсивна, рівень пульсу 75% від максимального. А ось для інших результатів властиві інші параметри.

Краще завести спеціальний журнал, де Ви будете фіксувати свій стан і хід тренувань. Сюди можна записувати витрачені калорії, пройдену дистанцію і власні відчуття.

Матеріал підготовлений інтернет-порталом http://domsporta.com.ua.