Модні національні віяння позначені важливим впливом на світову високу моду. Вони увібрали в себе не тільки традиції певного народу і його характерну кольорову гаму, але й неповторні форми.

Європейські дівчата звикли носити зручні вуличні туніки, а ввечері одягатися в легкі шифонові сукні, а ось індійські дівчата носять однаковий наряд і вранці на ринку, і ввечері на домашньому вечері.

Сарі належить до традиційних індійським нарядам, легендарним натхненником якого став закоханий ткан. Юнак замріявся, тому його полотно вийшло дуже довгим, і саме воно потім стало основою сарі.

Індійські дівчата носять не сукні, а шматки тканини, що оригінально обгорнуті навколо силуету. Зовнішній край наряду елегантно перекинутий через ліве плече. Універсальність цієї сукні позначено його вільним кроєм, тому його носять дами всіх станів і вікових категорій.

Драпіровка цього наряду відрізняється безліччю варіантів, але найчастіше плаття просто зшивається з волі європейських модельєрів. Оригінальні моделі частіше залишаються на своїй історичній батьківщині, а от їхні європейські похідні зберігають тільки багату соковиту розмальовку та етнічну вишивку.

У строгому і скромному діловому світі цей національний вбрання не буде доречним, а ось на вечірках або стилізованих вечорах - він буде родзинкою.

У традиційних індійських розуміннях був тільки один спосіб носіння цього наряду, а от різні касти відрізнялися варіантами драпірування або вибором тканини.


Зараз дизайнери можуть одягнутися моделей в легінси замість традиційної нижньої спідниці під сарі, але от на батьківщині цього наряду такі вольності неприпустимі, це вважається непристойним неповагою до традицій.

Російські дівчата звикли забувати про традиційні шатах і одягатися в зручні трикотажні костюми, а ось індійські - шанують і пам'ятають традиції. Спортивні утеплені костюми на жінках не зустрінеш на індійських вулицях, а ось європейки можуть дозволити собі таку вільність по дорозі у фітнес-зал.

Сарі відноситься до привабливим, загадковим і незвичайним древнім нарядам, які в практично незмінному вигляді дійшли до наших урбанізованих буднів. Здавна сарі було надзвичайно легким і тонким нарядом, про який говорили вуличні мудреці, і навіть зараз воно не "обтяжене". Колір сарі визначався якимись періодами в житті жінки - породілля носила жовте сарі наступний тиждень, а ось весільним вважався червоний наряд.