Як правило, в зиму людина набирає кілька "зайвих" кілограм. Це викликано сезонними особливостями обміну речовин. Крім того, мало хто здатний минути довгу низку свят без шкоди для фігури. Щоб знову відчути себе стрункою і чарівною слід злегка підкоригувати свій спосіб життя.

Про шоколад

Почати можна з елементарного. Всім відомо, що навіть невеликий шматочок шоколаду здатний поліпшити настрій. Вся справа в серотоніні, так званому гормоне щастя, який починає синтезуватися в організмі після вживання названої солодощі. Однак шоколад крім позитиву несе також і негатив. У ньому багато цукру, який трансформується в зайві кілограми, в той час як ми залишається в дивовижному настрої.

Необхідно віддати перевагу особливому шоколаду, якщо ви хочете зберегти витонченість. Прагніть купувати улюблену солодкість з високим вмістом какао, без всіляких наповнювачів і начинок, з'їдаючи щодня не більше 2-3 шматочків. Вцілілу частину плитки підмінити шоколадними ароматами. Це може бути піна для ванн або крем із запахом шоколаду, духи з яскраво вираженою "шоколадної" ноткою. Фахівці стверджують, що така заміна дозволить зберегти і фігуру, і присутність шоколаду у вашому житті в необхідному обсязі.

Як перебудувати харчування?

Вуглеводи життєво необхідні організму людини. Ми звикли розпізнавати їх в борошняному і солодкому, однак вони в достатній кількості знаходяться також у фруктах і овочах. Саме тому корисно замінити круасани на сухофрукти, пити більше свіжих соків. Наприклад, морквяний з вершками "порадує" вас каротином, а соки з цитрусових - вітаміном С.

Намагайтеся різати фрукти на шматочки, а не відкушувати від цілого плоду.


Так насичення настає швидше. Чудовий продукт - бразильські горіхи. Вони є джерелом запобігає депресію селену, а також вітамінів груп В і Е. При цьому завжди слід пам'ятати про розумних порціях. Зокрема, не слід відразу вживати в їжу більше 1 столової ложки горіхів.

Набір ваги в зиму пов'язаний з тим, що організм запасається жирком для зігріву. Саме тому все, що з'їдається в цей час, витрачається вкрай ощадливо. Корисно відмовитися від жирних і калорійних страв. Вживайте замість свинини індичку або курку, можна частково замінити м'ясо бобовими культурами, насиченими клітковиною.

Про фітнесі

Зимове уповільнення обміну речовин проектується на нашу поведінку, хочеться більше часу полежати на дивані і менше рухатися. Навіть фізичні навантаження не завжди дають результат, об'єм стегон і талії може продовжувати збільшуватися. У такому випадку бажано перейти на більш активне відвідування спортзалу, освоїти нові дисципліни, скажімо, ковзани або лижі. Заняття фізкультурою корисні в будь-який час року, але на свіжому повітрі вони роблять позитивний вплив на метаболізм.

Не забувайте про відвідування басейну. Плаваючи, ви активно спалюєте жир. Провівши намічений час в басейні, ви зможете дозволити собі зайвий шматочок чорного шоколаду, підвищивши тим самим настрій і не нашкодивши точеним формам.

Стаття надана сайтом Твій Тренер