Хоча про старість думати і не хочеться, але від недоумства в похилому віці не застрахований ніхто. Чи можна собі уявити, що ти вийшла з дому, не наклавши макіяж? Або що забула одягтися? Або що пішла в магазин, а дорогу додому згадати не можеш? Краще й не представляти все це, а пити какао і кави, які рятують від старечих розумових недуг!

Учені з Великобританії довели ефективність напою з какао в боротьбі з недоумством і склерозом у літніх людей. У дослідженні жінкам, які приймають участь в експерименті, пропонувалося випивати перед виконанням складних завдань по одній чашці какао. Після цього замерялась швидкість мозкового кровообігу. З'ясувалося, що кровотік в мозку випробовуваних сильно прискорювався. Крім того в ході дослідження виявили особливий вплив какао на діяльність людей, у яких було знижене мозковий кровообіг. Такі процеси спостерігаються у хворих старечим слабоумством чи склерозом.

Причина впливу какао на кровотік в мозку людини криється в какао-бобах, що містять флавоноїди. Саме завдяки ним і прискорюється мозковий кровообіг. Однак у флавоноїдів є недолік - вони додають напою гіркоту, яку старанно усувають з порошку какао, доступного нам у продажу.


Тому їх зміст зведено до мінімуму.

Але не варто впадати у відчай. Улюблений багатьма напій кави крім уповільнення таких захворювань, як діабет і хвороба Паркінсона, знижує ризик розвитку старечого недоумства. Такі дані прийшли з двох країн, жителі яких в перерахунку на душу населення вживають найбільше цього напою в світі.

Вчені Фінляндії та Швеції протягом 20 років проводили спільні дослідження впливу кави на ризик розвитку розумових недуг в літньому віці. Для експерименту відібрали людей віком 50 років. Кількість піддослідних перевищила тисячу чотириста чоловік. З'ясувалося, що кофеїн, що міститься в каві, має захисні властивості для нервової системи людини.

Вердикт: мінімум три чашки кави в день врятують від старечого недоумства. Ризик захворіти ним знижується на 65% порівняно з тими, хто вживає за день менш двох чашок.

Так що насолоджуватися смачними ароматними напоями не просто приємно, але і корисно для життя довгої і в ясній свідомості!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини