Над секретами збереження молодості постійно трудяться вчені всього світу. Останні дослідження показують, що на процеси старіння крім генетичної схильності впливають інші фактори: спосіб життя і освіту.

Ученими з Великобританії та США була знайдена прямий зв'язок між рівнем освіченості людини та її біологічним старінням. У дослідженні взяли участь більше чотирьох сотень випробовуваних, вік яких варіювався від 53 до 75 років. Вивчивши розміри теломер (ділянок ДНК-хромосом, що відповідають за тривалість молодості) учасників експерименту, дослідники з'ясували, що у людей з вищою освітою теломери виявилися значно довший, ніж у малоосвічених. Це свідчить про те, що процеси старіння у людей з освітою проходять в уповільненому темпі.

До речі, на збереження молодості не впливають ні стать, ні соціальний статус, ні розмір доходів людини. Негативними факторами є: куріння, стреси, перевтоми, порушення метаболізму. Зате істотний позитивний вплив мають постійні фізичні навантаження, читання, володіння іноземними мовами і музичну освіту.

Уміння грати на музінструментах, знання нотної грамоти, на думку вчених із США, допомагає зберегти в старості гостроту розуму, прекрасну пам'ять і хороший слух, щоб розрізняти мова на галасливому фоні.


Кілька досліджень у цій області показали, що саме навчання музичної грамоти та грі на інструментах в юному віці впливає на збереження молодості, а зовсім не тривалість гри.

Дослідження медиків з Китаю доводять, що читання цікавих пенсіонерам газет чи книг , можливість поділитися отриманими враженнями і знаннями, дозволяє зберегти світлу пам'ять і ясний розум у старості.

Вченими з Люксембургу було виявлено, що знання більш ніж чотирьох мов допомагає зберегти властивості пам'яті і розуму на старості років. При цьому неважливо, в якому віці було розпочато вивчення іноземної мови. Важливі ті процеси, які запускає навчання ім.

Так що для збереження молодості і гостроти розуму слід вчитися, вчитися і ще не раз вчитися. Всьому.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини