У період епідемій важливо знати, що деякі продукти харчування несумісні з ліками. Список таких небезпечних сполук склали вчені США.

Виглядає рейтинг так:

1. На першому місці заслужено перебуває сік грейпфрута. Його вживання разом з гормональними препаратами, антибіотиками, ліками від хвороб серця і гіпертонії може привести до летального результату. Особливість соку полегает в тому, що він підвищує всмоктуваність таких речовин і сприяє їх накопиченню.

2. Під час прийому антидепресантів лікарі рекомендують відмовитися від алкогольних напоїв і молока.

3. Все те ж молоко значно здатне знизити дію антибіотиків, оскільки наявність кальцію заважає всмоктуванню речовин.

Крім того, небезпечно вживати одночасно трав'яні настої і звичайні ліки.

Багато людей приймають настойки на травах, вважаючи їх корисними, натуральними і нешкідливими. І якщо не поєднувати їх з деякими препаратами, то так і є. До допомоги "народних засобів" вдається до 70% людей. Але в житті трапляються різні ситуації.


Якщо людина потрапила на операційний стіл, то після хірургічного втручання йому призначають набір ліків, несумісних з "народними". До речі, небезпека існує, навіть якщо ви вживали трав'яні засоби до операції. Не кажучи вже про те, що ні в якому разі не можна цього робити після того, як вас прооперували. За статистикою багато пацієнтів не повідомляють про те, що приймали такі ліки, своїм лікуючим лікарям, замовчуючи або забуваючи про це. Однак поєднання їх, наприклад, з препаратами проти утворення згустків в крові, може призвести до зниження ефективності ліків. Це підвищує ризик інсульту у післяопераційний період. Тому дуже важливо повідомляти лікаря, що ви брали або приймаєте, які настої і трав'яні суміші п'єте.

А взагалі, намагайтеся дотримуватися якогось одного типу лікування. Або боріться з хворобами за допомогою народних засобів, або ж чітко дотримуйтесь вказівок докторів, приймаючи тільки те, що вам пропишуть. І будьте здорові!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини