Практично в 99% фарб для волосся міститься речовина, яка є канцерогеном (що викликає рак) і найсильнішим алергеном - парафенілендіамін. Алергічна реакція на дану речовину буває не після першого, і навіть не після другого і наступних застосувань. Цілком можливо, що організм на нього зреагує навіть після тривалого регулярного застосування.

Яскравим прикладом цього з'явився недавній випадок з жителькою Британії, яка третій тиждень перебуває в комі, і її шанси на повернення до життя дуже невеликі. Біда трапилася в той день, коли жінка вирішила підфарбувати волосся, і, як зазвичай, придбала свою улюблену фарбу фірми "Лореаль" для домашнього фарбування. Вона завдала фарбу на волосся, і вже через хвилину втратила свідомість.

Вердикт лікарів був однозначний - всьому виною була фарба для волосся, а саме алергічна реакція (або анафілактичний шок), яку викликало речовина парафенілендіамін, що міститься у фарбі . До слова сказати, це був далеко не перший випадок подібної побічної реакції на фарбу для волосся, з яким зіткнулися медики.


Реакція на парафенілендіамін спрацьовує несподівано, і практично завжди після тривалого надходження в організм. У таких країнах як Франція, Швеція та Німеччина, ця речовина заборонено законом. На прилавки цих країн барвники для волосся з цією речовиною просто не можуть потрапити. Практично заборонено воно і в США, оскільки крім алергії, за підозрами медиків, викликає ще і рак сечового міхура.

В даний час і в Британії почалася робота по забороні фенілендіаміну, яку ведуть адвокати постраждалих від даної речовини людей. Вони збирають підписи під петицію і звертаються до уряду з вимогами заборонити на британському ринку продукцію, що містить дана речовина.

Ну а поки лікарі настійно радять всім дамам, забарвлює волосся, попередньо проводити тест, наносячи фарбу на невелику ділянку шкіри (зазвичай це внутрішній згин ліктя). В ідеалі, потрібно почекати 48 годин з моменту нанесення фарби на шкіру, і тільки в разі відсутності реакції фарбувати волосся.