Будь-яке заняття в житті завжди оточене масою обманних фактів, яким багато довіряють. Ми спробуємо розповісти про міфи, що стосуються фізичних навантажень. Отже, ТОП-3 "казок" про спорт:

1. Роблячи розтяжку перед тренуванням, можна уникнути травм під час занять. Однією розтяжки мало, як вважають фахівці. Щоб розігріти м'язи, необхідно протягом 15 хвилин робити такі вправи, які будуть схожі на саму тренування.

2. Якщо багато гойдатися, жінка може отримати перекачати фігуру, як у культуристів. Насправді, набір м'язової маси безпосередньо залежить від кількості тестостерону в крові. Оскільки в жіночому організмі його набагато менше, ніж в чоловічому, то стати "купою м'язів" не вийде практично ні у однієї жінки.

3. Активне потовиділення під час тренувань гарантує зниження жирової маси. Це облудне думку. При будь-яких навантаженнях виділяється піт. Він необхідний для терморегуляції. З потім організм позбавляється тільки рідини, а жир залишається недоторканим.

Цікаво, що підбираючи комплекс вправ, неможливо точно знати, де на тілі піде обсяг. Під час тренувань ми накачуємо м'язи, які знаходяться під шаром жиру. Зміни в їх фактурі можна помітити лише тоді, коли зникне жировий прошарок хоча б частково.

Зате вченим відомо напевно те, що завдяки аеробним навантаженням можна позбутися вісцерального жиру, навколишнього наші внутрішні органи.


Саме такі тренування забезпечують спалювання калорій майже на 70% більше, ніж вправи з важкою вагою. До цього висновку прийшли американські дослідники.

Данські ж вчені зробили сенсаційне відкриття: продовжити життя можна активної їздою на велосипеді!

Більше двадцяти років дослідники витратили на вивчення життя п'яти тисяч людей. Вік випробуваних різних статей становив від 21 року до дев'яноста років. Виявилося, що люди, що каталися на велосипедах у швидкому темпі, жили довше (чоловіки - на 5,3 року, а жінки - на 3,9 року), ніж ті, хто їздив повільно. Ті ж учасники експерименту, хто катався в середньому темпі, відповідно проживали довше на 2,9 і 2,2 року. Інтенсивність темпу вимірюється індивідуально і залежить від наявності легкої задишки. Якщо вона є, значить, швидкість вибрана швидка і підходяща.

Так що тепер ми точно знаємо, що можна не прагнути потіти в залі і не боятися за свою фігуру під час кача. Зате з твердою впевненістю можна сказати, що тренуватися потрібно, перед заняттям необхідно добре прогріти м'язи, корисно вибирати аеробні навантаження і швидку їзду на велосипедах або велотренажерах. Тоді будемо жити довше.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини