До спеки важко звикнути. Річну жарку пору можна пережити без особливих втрат і шкоди для організму, виконуючи нескладні правила.

1. Одяг

Влітку слід зупиняти свій вибір на одязі з натуральних легких тканин: льону, бавовни, натурального шовку та ін. Її колір повинен бути як можна більш світлим, щоб не поглинати сонячні промені і тепло. Людям, які перебувають на вулиці під сонцем, просто необхідно захищати себе головним убором і одягом, що закриває все тіло. Під час нічного сну не варто забувати про те, що температура тіла знижується. Тому лікарі радять і влітку спати у легкій піжамі з тонкої бавовняної тканини.

2. Їжа та напої

У спеку мало хто налягає на їжу, проте і в рідкісні прийоми їжі слід стежити за тим, що ви їсте. Робіть упор на овочі, зелень і фрукти. Відмовтеся від жирної їжі. Спрагу необхідно тамувати, вживаючи зелений чай, соки, воду, але уникаючи алкоголю, газованої води і кави. Корисно їсти кавуни, помідори і огірки, містять багато вологи. Напої бажано вживати охолодженими, але не крижаними, що загрожує хворобами горла. Необхідний мінімальний об'єм рідини в день - 1,5-2 літра, але людям, що страждають набряками, збільшувати цю норму не варто.

3. Кондиціонери

Використання кліматичної техніки в спеку є необхідністю, але користуватися нею слід правильно. Найчастіше невірне застосування кондиціонерів і вентиляторів, перебування на протягах призводить до розвитку простудних захворювань, невритів і невралгії, вражаючих спину, руки, потиличну і шийну області.

По-перше, небезпечні різкі перепади температури, коли людина зі спеки заходить в сильно охолоджене приміщення. Увійшовши з вулиці, необхідно дати тілу охолонути в коридорі або менш холодній кімнаті, а потім уже йти в прохолоду.

По-друге, не варто сидіти під працюючим вентилятором. Його слід направляти в сторону, так, щоб не створювався протяг, і періодично міняти напрямок.


А про те, щоб на вас дув крижаний повітря з кондиціонера, навіть говорити не варто.

По-третє, перебуваючи в транспорті в жаркий час, краще не відкривати вікна, а використовувати кліматичну техніку, якщо така є. Якщо ж кондиціонера немає, то вікна можна відкривати наполовину або залишати лише невелику щілину для заходу повітря. Будинки вікна краще тримати відкритими вночі, а вдень закривати і задёргівать щільні штори - щоб сонячні промені не нагрівали кімнату. Такі штори краще купити в інтернет-магазині тканин для штор заздалегідь, щоб приготуватися до літа.

По-четверте, регулярне чищення кондиціонера є обов'язковою, щоб джерело прохолоди не став розсадником інфекції.

По-п'яте, знижувати температуру за допомогою кондиціонера слід плавно, щоб тіло звикало до холодного повітря поступово.

4. Поїздки на відпочинок

Відвідавши морське узбережжя, слід дати організму адаптуватися. Для цього в перші дні необхідно зменшити час перебування на сонці, яке негативно позначається на імунній системі. Також не варто довго перебувати у воді, щоб уникнути переохолодження. Якщо ви поїхали на річку, то правила ті ж, що і при відвідуванні моря.

Під час відпочинку на природі, слід ходити босоніж. Це стимулює циркуляцію крові, що позитивно впливає на терморегуляцію організму в цілому.

5. Загартовування

Щоб легше переносити спеку, корисно протягом року гартуватися. Тоді застуда вам буде не страшна.

Літній час - прекрасна пора, і щоб враження про неї залишилися тільки позитивними, слід контролювати свої пориви: чи не тягнутися за напоями з льодом, не сидіти під вентиляторами і кондиціонерами, не приймати крижаний душ. Можна охолоджувати себе і менш радикальними способами, за що організм вам скаже спасибі.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини